Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Śro 11 Gru, 2013 02:30

Obecny czas: Śro 11 Gru, 2013 02:30
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob 26 Lut, 2011 22:07 
Offline
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5431
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
Festol tez dobra firma.Polerke mam Makite i jestem zadowolony.

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 27 Lut, 2011 17:50 
Offline
Guru
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 02 Sty, 2009 15:18
Posty: 287
Miejscowość: Lissone IT
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Samochód: T4
Silnik: 2.4 AAB
Sterciu napisał(a):
Myslałem tez o firmie FERM , co o niej sądzicie ??


FERM robi stare modele Hitachi, wycofane już z produkcji, nie wiem czy to jakaś licencja ale pewnie tak.

peters napisał(a):
Powiem tak ojciec kupil kiedys Ferma na rynku (szlifierka katowa) i jak poszla w robote to sie rozleciala.Tryby byly z masla.Wiec postaral sie o drugie zalozyl i silnik padl.Byl chyba 2400W.


Może trafił wam się jakiś wadliwy model :wink: . Ferm to dobra Holenderska firma , sam mam trzy sztuki tej firmy:
- duży, 16kg, młot wyburzeniowy (pracuje od czasu do czasu przy większej rozpierdusze),
- szlifierkę taśmową (pracuje od czasu do czasu),
- mieszadło do zapraw (pracuje praktycznie cały czas).
Wszystkie te narzędzia mam ponad trzy lata, i działają bez zarzutu, w mieszadle wymieniałem tylko szczotki. :grin:

Młot mam taki: http://allegro.pl/mlot-udarowy-ferm-dhm-1100-1100w-loombard-pl-i1476992469.html
Szlifierkę mam taką: http://allegro.pl/szlifierka-tasmowa-ferm-fbs-950n-950watt-par-fv-i1469692375.html
Mieszadła takiego jak moje nie widziałem na allegro, pewnie już za stary model 1400w. :jupi:

_________________
http://chomikuj.pl/neopapaj


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 27 Lut, 2011 17:53 
Offline
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5431
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
Byc moze to byla jakas podróba.Kupiona od towarzyszy za wschodniej granicy.Ale tryby zebate z masla byly zrobione gdyz poszlo to w prace po kilku dniach slychac bylo ze cos z nia nie tak.

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 26 Kwi, 2011 20:54 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Tak mysle cały czas nad polerką kątową do lakieru samochodowego.

Myslę dokładnie nad tą :
http://www.tradetec.pl/product_info.php ... 1913d5486b
Cena 230zł dokładnie w tym sklepie co jest ten link , mam do nich rzut beretem i u nich dziś osobiście ją oglądałem.
Tylko nie wiem co to warte jest , brak stabilizacji obrotów....

Albo mam możliwośc zakupu Makity sa7000c uzywanej w cenie około 400zł. Teraz nasuwa mi się taki problem czy brac tą nową FOBO czy zaryzykowac , dorzucic troche i wziąsc tą uzywaną makitę. Makita jest z 2008 roku , brak gwarancji , pudełka , jest niby w 100% sprawna.

Tutaj link do takiej nowej:
http://allegro.pl/makita-szlifierka-pol ... 01871.html

Ktoś mial do czynienia z tymi polerkami FOBO ?? Jakies opinie dobre i złe o nich ?? Bo wsumie potrzebna mi jest na juz , musze ojcu zrobic polerkę auta w kilku miejscach , robimy zrzute razem więc zastanawiam się własnie nad tą Fobo , ewentualnie tą uzywaną makitą. Na makite niestety gwarancji nie ma więc tez pytanie czy bedzie sprawna... wsumie sprawna pewnie bedzie , ale jak długo....


Pozatym ostatnio padł mi klucz udarowy elektryczny , dokładnie taki:
http://www.marpolchmielnik.pl/catalog.p ... 25&cid=511

Powiem tak , szajs jakich mało , kupiony w grudniu zeszłego roku , około miesiac temu wyzionął ducha przy odkręcaniu tylko poluzowanych śrub juz w kołach w busie. Wsumie miałem go do wymiany kól w autach , aby nie kręcic za duzo kluczem ręcznie i czasem przy odkręcaniu innych srub w zawieszeniu aut. Dodam ze sruby kól luzowałem wczesniej ręcznie. Nie wytrzymal zmiany kompletu kół około 20 razy. Ukręcił się w srodku. Okazalo się ze odlewy w srodku są z jakiegoś metalu , ni to stal , ni to aluminium, nawet pospawac tego nie mozna.

Więc teraz planuje zakup kolejnego klucz , lecz tym razem na raty jakiś markowy. Biore na raty bo to juz nie jest zakup za 150zl , ale ponad 10-krotnie wyższy.

Wybór padl na Dewalt DW292 , ktos ma coś podobnego może , ktos uzywa lub miał stycznośc z tym narzędziem ?? Wnioskuje ze juz raczej to jest sprzet taki półprofesjonalny i popracuje troche ?? Sama marka Dewalt to nie jest juz jakies g....o wkońcu.
Maksymalny moment obrotowy ma 440Nm , ten chiński Mar-pol miał niby 400Nm ale Makita 300Nm przy mniejszym momencie potrafila odkręcic sruby których mar-pol nawet ruszyc nie mógł.

http://www.meganarzedzia.pl/Zakrętarka-udarowa-1-2-DW292,3253.html

Znalazłem najtaniej za 1100zł brutto więc dlatego sie tym bardziej nad nim zastanawiam...

Odnośnie mar-pola jeszcze , kolega który skręca rózne konstrukcje stalowe w ciągu roku czasu zajezdził 7 takich kluczy , a ma równolegle makite , własnie tą słabsza 300Nm i tyle samo pracujac działa juz u niego trzeci rok. Tamtych miał az 7 sztuk poniewaz jego brat tym handlowal jakis czas (juz się z tego wycofał) i wymieniał mu na gwarancji ciagle na nowe...


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 26 Kwi, 2011 21:19 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 08 Lis, 2007 21:37
Posty: 366
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Samochód: vw t4
Silnik: A Ce U z eL Pe Gie
z tego co wiem to DW to dobra firma.
polerka musi miec regulacje obrotow. ile mozesz na nia przekazac?

http://www.ceneo.pl/448846?se=XOGFJCulyei2i4ZL4i_Otj_H4ZjbMHZt&gclid=CIOM_NePu6gCFYIKfAodomBLDA nowa

_________________
"wszyscy leżymy w rynsztoku, nieliczni szukają gwiazd" - Fokus


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 26 Kwi, 2011 21:33 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Dewalt ma głownie pólprofesjonalny sprzet , tak samo jak makita itd. Więc powienien posłuzyc juz długo , nie jest to tani sprzęt zwykle. Ale nie mialem jeszcze kompletnie nic Dewolta , ogólnie to do tej pory jak juz coś porządniejszego trzeba było kupic to bralo się makitę z czego zawsze byłem zadowolony i nadal jestem bo cały czas działa pomimo ze swoje lata juz ma :). Więc dlatego opinie na temat Dewolta byłyby mi pomocne , nawet juz nie koniecznie tego klucza ale cokolwiek innego :).

A na polerke mam zamiar nie wiecej jak 400zl przeznaczyc. Zresztą dokładnie to się jutro okaze jak pogadam z ojcem ile się dorzuca do niej ;). A to ze musi miec regulacje obrotów to wiem ,głownie to chyba o to chodzi w polerce aby róznymi prędkosciami obrotowymi polerować. Jednak znów te tanie nie mają stabilizacji obrotów , czyli pod obciązeniem większym mogą nawet się zatrzymac.... A stabilizacje znów mają polerki drozsze , zaczynające się zwykle widzę od około 600zł...


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 06:55 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 05 Gru, 2010 09:52
Posty: 681
Miejscowość: JO81NB
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Samochód: Bezbusowy wyrodek
Na używanie raz od wygwizdu kupił bym FOBO.

_________________
73! VY de SQ6KBX
Image


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 07:15 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 08 Lut, 2008 22:01
Posty: 3455
Miejscowość: wrzesnia
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy
Silnik: ACV--->AXL
kumpel lakiernik kupił kiedyś w biedronce za 180 i kilka aut polerował i nadal mu chodzi.niestety nie pamiętam nazwy

_________________
Admin


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 09:40 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
mnie juz wyleczył znajomy z FOBO , podobno szybko padają wyłaczniki , a dokladniej ta regulacja obrotów. Nie mozna pózniej dostac do tego akurat modelu i trzeba kombinowac i przerabiac od innych. Makita znów ma niezawodne włączniki i "regulatory" więc tym bardziej się skłaniam ku niej.

Mam wsumie faktycznie kupe szlifirrek no name w których wyłączniki popadały i leżą w piwnicy nieuzywane poniewaz nie opłaca się kupowac porządnego wyłącznika do nich skoro kosztuje on więcej jak szlifierka niejednokrotnie....


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 10:54 
Offline
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5431
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
Sterciu napisał(a):
Dewalt ma głownie pólprofesjonalny sprzet , tak samo jak makita itd. Więc powienien posłuzyc juz długo , nie jest to tani sprzęt zwykle. Ale nie mialem jeszcze kompletnie nic Dewolta , ogólnie to do tej pory jak juz coś porządniejszego trzeba było kupic to bralo się makitę z czego zawsze byłem zadowolony i nadal jestem bo cały czas działa pomimo ze swoje lata juz ma :). Więc dlatego opinie na temat Dewolta byłyby mi pomocne , nawet juz nie koniecznie tego klucza ale cokolwiek innego :).

A na polerke mam zamiar nie wiecej jak 400zl przeznaczyc. Zresztą dokładnie to się jutro okaze jak pogadam z ojcem ile się dorzuca do niej ;). A to ze musi miec regulacje obrotów to wiem ,głownie to chyba o to chodzi w polerce aby róznymi prędkosciami obrotowymi polerować. Jednak znów te tanie nie mają stabilizacji obrotów , czyli pod obciązeniem większym mogą nawet się zatrzymac.... A stabilizacje znów mają polerki drozsze , zaczynające się zwykle widzę od około 600zł...


Tak zgadza sie lecz DeWalt z USA to byl sprzet.Teraz robiony w UE albo jeszcze gdzie indziej to juz nie jest to.Bateria od wkretarki trzymala 8 lat.Ktora teraz tak trzyma :?: Chyba nie znajdzie ze zadna.

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 17:49 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Paź, 2010 19:29
Posty: 849
Miejscowość: łódzkie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Samochód: Dostawczy
Silnik: Turbo Diesel
peters napisał(a):
Tak zgadza sie lecz DeWalt z USA to byl sprzet.Teraz robiony w UE albo jeszcze gdzie indziej to juz nie jest to.Bateria od wkretarki trzymala 8 lat.Ktora teraz tak trzyma :?: Chyba nie znajdzie ze zadna.


Odpowiedź jest prosta żadna firma, każda teraz robi tak abyś za jakiś czas wrócił po nową. Kumpel w zeszłym tygodniu reklamował kątówkę i wkrętarkę boscha niebieskiego (niby dla profesjonalistów). Akurat po 2,5 roku padł mu włącznik w kątówce a wkrętarka przerywa.

Ja już pisałem pogaduszkach ;D mam takiego dewalta:
Image

Kupiony 2 lub 3 lata temu, wyprodukowany w Niemczech, w Castoramie doradzili mi jako alternatywę dla Makity (wydatek koła 1000) dałem coś koło 400zł. Użytkowana jako n-ta kątówka do cięcia i szlifowania oraz jako polerka (zakupiona pod tym kątem). Generalnie żadnych lotów nie miałem. Wypolerowałem z 6 aut, narazie jestem zadowolony i oby tak dalej :wink:

Mam jeszcze pytanko, ma ktoś klucz przekładniowy godny polecenia?

_________________
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 17:59 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
To ze kiedys robili lepszy sprzet jest rzecza jasną.

Mam sprzet makity z połowy lat 90-tych , smiga do teraz.
Mam tez w miare młode elektronarzędzia makity i tez smigają jak narazie bez problemowo , przezyły niejedne narzedzia no name.

Dlatego tez tak z dystansem podchodze do róznych elektronarzedzi nie markowych i dlatego tez się wolę dopytac czy ktoś ma , uzywa i jak się spisuje taki sprzet :D.

Teraz Makita , Metabo , Dewalt itp są w głownej mierze robione w chinach. Niby pod nadzorem ale juz nawet te firmy celowo jakośc obnizyły narzędzi. Sprzęt Makity wyprodukowany w Malezji jest tez dobry , duzo lepszy jak ten wyprodukowany w chinach.

Ogólnie do Makity i Hilti mam największe przekonanie poniewaz najstarsza wiertarka makity u mnie w domu , model HP1500 jest z roku produkcji 1992 , kupiona w okolicach 93-94 roku i przezyła naprawde duzo , wygląda strasznie obudowa ale działa nadal bez zająknięcia.

Teraz własnie chce trafić gdzies uzywke taką HP1500 za niewielkie pieniądze aby lezała u nas w firmie w Poznaniu , czasem tam trzeba coś wywiercić a tych chińskich Topex , Einhell i innych tego typu pełno juz tam mieliśmy i w kazdej praktycznie wylacznik własnie padł...

Co do Bosch`a... sory ale ta marka jedzie tylko na opini wyrobionej sobie pare ładnych lat temu. Sprzęt Boscha staram się unikać , choć mam opalark Boschowską i dziala juz pare lat , skrobak elektryczny tez sporo wyskrobal i dziala , wszystko zielony bosch. Ale mam z tą firmą troche wspólnego poniewaz współpracujemy z Boschem juz długo i wozimy ich towar do PL więc wiem ze w przypadku czesci samochodowych to bosch spadł bardzo nisko w jakośc juz na poczatku obecnego stulecia....


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 18:16 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Paź, 2010 19:29
Posty: 849
Miejscowość: łódzkie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Samochód: Dostawczy
Silnik: Turbo Diesel
Boscha za bardzo nie uznaje, sam mam zielonego wiertarkę i kątówkę, wiertarka ma w sobie już z 2 nowe pewnie bo co jakiś czas pierdoła za kilka zł padała :evil: kątówką 10 lat i tylko szczotki 2 razy zmieniane. Ogólnie mam też sprzęt makity i sobie chwalę, dewalta kupiłem z uwagi na różnicę w cenie oraz to iż nie będzie najczęściej używanym sprzętem. Z profesjonalnych sprzętów niby AEG też jest, mam wyrzynarkę używaną kilka razy w roku i chodzi. Generalnie jeśli ktoś używa sprzęt do trochę cięższych robót niż okazjonalne prace przy domu lepiej dołożyć i kupić markowy niższy model niż wypas dla amatorów

_________________
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 27 Kwi, 2011 18:54 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 08 Lis, 2007 21:37
Posty: 366
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Samochód: vw t4
Silnik: A Ce U z eL Pe Gie
nokla napisał(a):
Generalnie jeśli ktoś używa sprzęt do trochę cięższych robót niż okazjonalne prace przy domu lepiej dołożyć i kupić markowy niższy model niż wypas dla amatorów
- mądrze mówi, wódki mu dać.

ja poszukuje wkętarko-wiertarki sieciowej, niestety nic konkretnego

_________________
"wszyscy leżymy w rynsztoku, nieliczni szukają gwiazd" - Fokus


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 28 Kwi, 2011 17:49 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Wybór padł jednak na Makite SA7000C , coprawda uzywana ale liczę na to ze wytrzyma duzo dłuzej jak te inne "no name" polerki.

http://allegro.pl/uzywana-makita-szlifi ... 66746.html

Brałem tez pod uwage rozmyślenia moje , ze jak zaczne przykładowo polerować busa , to chce go wypolerować calego , a nie czesciowo bo mi polerk "no name" stanie i powie koniec roboty :).


Góra
 Profil  
 
 
 [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group