Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Śro 11 Gru, 2013 06:49

Obecny czas: Śro 11 Gru, 2013 06:49
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kategorie prawa jazdy
PostWysłany: Śro 08 Sie, 2007 12:15 
Offline
Szara Eminencja

Rejestracja: Czw 09 Lut, 2006 13:42
Posty: 760
Miejscowość: Bus-forum.pl
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Samochód: T4
Silnik: 2.5 TDI
Kategorie prawa jazdy :


Kategorie prawa jazdy


:arrow: A motocykl

:arrow: A1 motocykl o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 cm sześć., i mocy nie przekraczającej 11 kW

:arrow: B a) pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusu lub motocykla

b) pojazd, o którym mowa w lit. a), z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 tony

c) ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny

:arrow: B1 trójkołowy lub czterokołowy pojazd samochdowyo masie własnej nie przekraczającej 550 kg z wyjątkiem motocykla

:arrow: C pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

:arrow: C1 pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony i nie przekraczającej 7,5 tony, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

:arrow: D autobus, ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny.

:arrow: D1 autobus przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą a także ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny

:arrow: B+E samochód osobowy określony w poz.3 z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 1 t.

:arrow: C+E zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 18 t. i długości co najmniej 12 m. złożony z samochodu ciężarowego określonego w poz.6 i przyczepy lub ciągnika siodłowego i naczepy

:arrow: C1+E zespół pojazdów o długości co najmniej 8 m. złożony z samochodu ciężarowego określonego w poz.6 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 2 t.

:arrow: D+E autobus określony w poz.7 z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 1,25 t.

:arrow: D1+E autobus określony w poz.8 z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 1,25 t.

:arrow: T ciągnik rolniczy z przyczepą (przyczepami) lub pojazd wolnobieżny

_________________
http://bus-forum.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Kategorie Praw Jazdy....
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 20:21 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Witojcie \

Moze taki temat zaloze bo moze sie przyda , nie tylko o kategorie "D" o którą mi chodzi ale tez o inne ;)

a wiec zaczne swoje pytanie z rodzaju:

Kategoria "D" Prawa Jazdy

A wiec mam takie zapytanie , jak to jest teraz z kategorią D ?? Tak mysle czy nie podniesc sobie kwalifikacji kiedys i mysle o tej kategorii ale słyszałem coś ze kwalifikacja wstępna na D teraz kosztuje 7500zł :roll: . Chyba przegieli troche z tym....

Ktoś moze robił D ostanio lub chociaz tą kwalifikacje wstępną ??
Wiem ze na C tez ma od wrzesnia być kwalifikacja wstepna kosztujaca 7500zł zamiast Swiadestwa kwalifikacji , ale to od wrzesnia , ale czy na autobusy juz obowiazuje taka ??
Moze ma ktos jakies wiesci nowe w tym temacie , w temacie w którym byc na bieząco jest ciezko zauwazylem :mrgreen:

Kiedys byly takie zielone swiadectwa kwalifikacji podobne do prawa jazdy , takie wlasnie mam , slyszalem ze od 2006 roku juz ich nie wydają tylko jakies zaswiadczenie , a teraz znow mają cos namieszac i wprowadzić jakąs kwalifikacje wstępną.... Za nimi nie nadązy sie :roll:

Tak mysle o D bo slyszałem ze we Wroclawskim MPK szukają kierowców za całkiem nienajgorszą kase :lol: .

Ale najpierw przed "D" musze sobie zrobic kat. "A" poniewaz robilem ją juz dwa razy ale nigdy na egzamin sie nie wybrałem :D. A mysle juz o zmianie skutera na wiekszy troche pojemnosciowo :D.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 20:29 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 01 Lut, 2007 14:04
Posty: 1350
Miejscowość: Bromberg
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 126 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Samochód: no mam jakis tam
Silnik: mocny
Sterciu napisał(a):

Tak mysle o D bo slyszałem ze we Wroclawskim MPK szukają kierowców za całkiem nienajgorszą kase :lol: .


1) podjedz do MPK i dowiedz sie bo jak szukaja kierowcow to jest mozliwosc ze wyszkola cie i pokryja koszta pod warunkiem ze bedziesz u nich pracowal jakis czas
2) jedz do urzedu pracy i zapytaj sie bo bylo cos takiego ze jak zalatwisz zaswiadczenie od pracodawcy ze cie zatrudni po zdaniu prawka to ci zwracaja czesc kosztow

_________________
www.jeden-procent-podatku.xt.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 20:36 
Offline
Stary wyjadacz

Rejestracja: Czw 23 Lis, 2006 20:39
Posty: 471
Miejscowość: małopolska
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Sterciu napisał(a):
Kiedys byly takie zielone swiadectwa kwalifikacji podobne do prawa jazdy , takie wlasnie mam , slyszalem ze od 2006 roku juz ich nie wydają tylko jakies zaswiadczenie


Aktualnie pracodawca wystawia zaświadczenie (to zamiast świadectwa kwalifikacji) na druczku pobranym z netu :mrgreen: . Zaświadczenie to wypisuje na podstawie dostarczonych mu dokumentów takich jak prawo jazdy, zaświadczenie o ukończeniu kursu przewozu osób (rzeczy), badanie psychologiczne i zaświadczenie lekarskie. Po prostu on (pracodawca) bierze odpowiedzialność za to że zatrudnia człowieka o odpowiednich kwalifikacjach. Gdy pracujesz na swoim sam wystawiasz sobie takie zaswiadczenie poparte w.w dokumentami.

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 22:37 ]
stefany1 napisał(a):
1) podjedz do MPK i dowiedz sie bo jak szukaja kierowcow to jest mozliwosc ze wyszkola cie i pokryja koszta pod warunkiem ze bedziesz u nich pracowal jakis czas


Obawiam sie ze te czasy już sie skończyły :-(

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 22:39 ]
stefany1 napisał(a):
2) jedz do urzedu pracy i zapytaj sie bo bylo cos takiego ze jak zalatwisz zaswiadczenie od pracodawcy ze cie zatrudni po zdaniu prawka to ci zwracaja czesc kosztow


Zapytać możesz, ale z tego co wiem to najpierw trzeba zostać bezrobotnym. Dopiero wtedy jest szansa na to że UP sfinansuje Ci jakiś kurs.

_________________
http://www.willahanusia.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 20:46 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Maj, 2007 09:13
Posty: 2605
Miejscowość: Kolbuszowa
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Zmieniły się przepisy odnośnie kursu na przewóz osób - a zmieniac się mają we wrześniu tego roku odnośnie kursu na przewóz rzeczy. Kiedyś kurs trwał jakieś 35 godzin teraz ponad 200 - i dlatego rośnie cena tego kursu.

Nie wiem jak jest z kursem na przewóz osób, ale to co ma się zmieniać co do kursu na przewóz rzeczy będzie dotyczyło osób które uzyskają prawo jazdy kategorii C po którymśtam września. Jeśli ktoś już ma prawo jazdy kategorii C bądź uzyska je (tzn zda egzamin) do do któregośtam września to kurs na przewóz rzeczy zrobi na starych zasadach.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:10 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Tzn tak , Urząd Pracy wysylał na koszt podatników bezrobotnych na rozne kursy podnoszące kwalifikacje. Było tak jeszcze do niedawna ale UP we Wroclawiu juz nie wysyla poniewaz wykorzystal chyba swoje fundusze. Wiem to poniewaz kolega ostatnio podnosił sobie kwalifikacje w ten sposób i po nim z tego co mi mówił juz nikogo nie wysylali na kursy jakiekolwiek.

Ale to nie wchodzi w gre poniewaz bezrobotnym nie jestem.

MPK nie pokrywa niestety kosztów juz , szukają kierowców z uprawnieniami. Czyli poprostu odpada , zrobienie prawa jazdy kat D wsumie mija sie z celem poniewaz bez Kwalifikacji wstepnej jest niewiele warte. A wiec chyba nie ma co kasy wydawac.

A moze wiecie jak to jest ze starymi swiadectwami kwalifikacji tymi Zielonymi ??

Czy to sie przedluza czy trzeba teraz robic kurs na przewóz rzeczy ?? Czy w ramach przedluzenia zostanie zastąpione swiadectwo, zaswiadczeniam z kursu na przewóz rzeczy ??

z tego co wiem to własnie ten kurs na przewóz rzeczy ma zostac zastąpiony kwalifikacją wstepną chyba na przewóz rzeczy...

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 23:13 ]
b8tz napisał(a):
Zmieniły się przepisy odnośnie kursu na przewóz osób - a zmieniac się mają we wrześniu tego roku odnośnie kursu na przewóz rzeczy. Kiedyś kurs trwał jakieś 35 godzin teraz ponad 200 - i dlatego rośnie cena tego kursu.

Nie wiem jak jest z kursem na przewóz osób, ale to co ma się zmieniać co do kursu na przewóz rzeczy będzie dotyczyło osób które uzyskają prawo jazdy kategorii C po którymśtam września. Jeśli ktoś już ma prawo jazdy kategorii C bądź uzyska je (tzn zda egzamin) do do któregośtam września to kurs na przewóz rzeczy zrobi na starych zasadach.


dokladnie od 10 wrzesnia 2009 ma obowiązywać kwalifikacja wstępna na przewóz rzeczy :roll: , czyli jak ktos uzyska uprawniania po 10 wrzesnia to jzu bedzie szedl nowym programem , a jak ktos przed 10 wrzesnia to jeszcze starym , tak to zrozumiałem :)

ale to na przewóz towarów

czyli na przewóz osób juz ta kwalifikacja wstepna obowiazuje , a wiec w moim przypadku widze ze nie ma sensu robienia uprawniwn na autobus.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:25 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Maj, 2007 09:13
Posty: 2605
Miejscowość: Kolbuszowa
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Sterciu, wydaje mi się że jeśli np. chcesz kupić sobie busa na 12 osób bo masz dużą rodzinkę i użytkowac go prywatnie to wystarczy ci kat D i nic więcej. Kwalifikacja wstępna potrzebna jest jeśli miałbyś pracować w zawodzie kierowcy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:49 
Offline
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5431
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
b8tz napisał(a):
Kwalifikacja wstępna potrzebna jest jeśli miałbyś pracować w zawodzie kierowcy.
raczej tak
Sterciu, ja jutro jade dowiedziec sie wiecej o kat. D gdyz zamierzam ja sobie zrobic do tej pory ustalilem kilka istotnych faktow:
- koszt kat.D na dzien 31.05.09 wynosi 2300zl.(zmiany zaszly w tamtym roku odnosnie kurs na przewoz osob,koszt okolo 5 tys.zl. :!: )
-zmiany jakie beda zachodzic od 10 wrzesnia dotycza kat.C+E koszt kosmiczny + Kurs na przewoz rzeczy
sluchajac ktoregos dnia 1 programu wypowiadali sie medrcy ze kat.C+E zostanie potraktowana jako zdobycie zawodu za ktory trza bedzie slono zaplacic ok.8tys.zl.
bo przeciez zdobycie zawodu jakiegokolwiek nie przychodzi tak latwo i tanio jak do tej pory,wiec samo zycie w naszym kraju :mrgreen:

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 23:51 ]
Sterciu napisał(a):
A moze wiecie jak to jest ze starymi swiadectwami kwalifikacji tymi Zielonymi ??

Czy to sie przedluza czy trzeba teraz robic kurs na przewóz rzeczy ?? Czy w ramach przedluzenia zostanie zastąpione swiadectwo, zaswiadczeniam z kursu na przewóz rzeczy ??

automatycznie zostaje zamieniony na Kurs na przewoz rzeczy po ukonczeniu terminu waznosci 5 lat (nie umiem skanowac bym zeskanowal i zapodal :!: :mrgreen: )

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 23:55 ]
Sterciu napisał(a):
MPK nie pokrywa niestety kosztów juz , szukają kierowców z uprawnieniami. Czyli poprostu odpada , zrobienie prawa jazdy kat D wsumie mija sie z celem poniewaz bez Kwalifikacji wstepnej jest niewiele warte. A wiec chyba nie ma co kasy wydawac.

sa miejsca w naszym kraju,jakos tak na poczatku tego roku Warszawa robila ci D ale podpisywales 5 letni kontrakt na prace(zarobki ok.3 tys.zl.)
nadmienie za np.w GB te papiery mozemy wsadzic sobie w :ass: Tam nie ma nic takiego :!:

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 22:10 
Offline
Stary wyjadacz

Rejestracja: Czw 23 Lis, 2006 20:39
Posty: 471
Miejscowość: małopolska
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
U nas już nie wiedzą co wymyśleć żeby wydrzeć kasę. Kilka lat temu gdy weszły kursy przewozu rzeczy i osób jeździłem w firmie turystycznej po całej Europie autokarem, do tego piętrowym. Zabierałem 73 osoby na pokład. No i co w tym samym czasie nie mając kursu przewozu rzeczy nie mógłbym wozić gnoju na Starze :crazy:
A kumpel w zeszłym roku pojechał do Włoch i pokazując tylko prawo jazdy dostał pracę jako kierowca Tira. Co kraj to obyczaj, ale do naszego chorego kraju zaczyna mi brakowac cierpliwości.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 22:12 
Offline
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5431
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
:oops:

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 31 Maj, 2009 22:52 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Kolega we Francji mówił ze wystaczy prawo jazdy posiadac na Cięzarowe auta i tez z miejsca dostaje sie prace na cięzarowych autach. U nas musi byc zawsze inaczej.


b8tz napisał(a):
Sterciu, wydaje mi się że jeśli np. chcesz kupić sobie busa na 12 osób bo masz dużą rodzinkę i użytkowac go prywatnie to wystarczy ci kat D i nic więcej. Kwalifikacja wstępna potrzebna jest jeśli miałbyś pracować w zawodzie kierowcy.


nie , az takiej najblizszej rodziny nie mam wielkiej ;)

a jak juz bym mial robic to po to zeby w tym zawodzie jednak pracowac


peters napisał(a):
b8tz napisał(a):
Kwalifikacja wstępna potrzebna jest jeśli miałbyś pracować w zawodzie kierowcy.
raczej tak


Sterciu, ja jutro jade dowiedziec sie wiecej o kat. D gdyz zamierzam ja sobie zrobic do tej pory ustalilem kilka istotnych faktow:
- koszt kat.D na dzien 31.05.09 wynosi 2300zl.(zmiany zaszly w tamtym roku odnosnie kurs na przewoz osob,koszt okolo 5 tys.zl. :!: )


to dowiedz sie coś wiecej i zapodaj tutaj ;)

z tego co pamietam to jak sie posiada kategorie C to wtedy jakoś łatwiej jest z kategorią D poniewaz ona jest na podbudowie kategorii C i wtedy jest mniej godzin teoretycznych i praktycznych na kursie... przynajmniej tak było 4 latat temu jeszcze , pewnie zmieniło sie coś i to sporo od tego czasu :roll:

Cytuj:
-zmiany jakie beda zachodzic od 10 wrzesnia dotycza kat.C+E koszt kosmiczny + Kurs na przewoz rzeczy
sluchajac ktoregos dnia 1 programu wypowiadali sie medrcy ze kat.C+E zostanie potraktowana jako zdobycie zawodu za ktory trza bedzie slono zaplacic ok.8tys.zl.
bo przeciez zdobycie zawodu jakiegokolwiek nie przychodzi tak latwo i tanio jak do tej pory,wiec samo zycie w naszym kraju :mrgreen:


tzn ogólnie poczynajac od kategori C to wszystko sie rozchodzi o ten kurs na kwalifikacji wstepnej. Ma kosztowac taki kurs na przewozy 7500zł i to juz jest nawet ustalone poniewaz ostatnio sie co nie co o tym dowiadywalem. Takze posiadając prawo jazdy kat. C lub E+C poprostu bedzie trzeba tyle płacic. Ich problem jak nie bedzie kierowców do wykonywania tej pracy bo nie wszystkich bedzie stać na taki kurs ;).

A wogóle koło listopada ma podrozec kurs na kategorie C do około 5000zł. :roll:

Wogole to slyszałem ostatniow TV ze oni chca aby podobne kursy przechodzili piekarze , budowlańcy , mechanicy samochodowi i wogole duza ilośc róznych zawodow :roll: , ze tak sie wyraze brzydko popieprzylo ich wszystkich razem wzietych.

Cytuj:
[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 23:51 ]
Sterciu napisał(a):
A moze wiecie jak to jest ze starymi swiadectwami kwalifikacji tymi Zielonymi ??

Czy to sie przedluza czy trzeba teraz robic kurs na przewóz rzeczy ?? Czy w ramach przedluzenia zostanie zastąpione swiadectwo, zaswiadczeniam z kursu na przewóz rzeczy ??

automatycznie zostaje zamieniony na Kurs na przewoz rzeczy po ukonczeniu terminu waznosci 5 lat (nie umiem skanowac bym zeskanowal i zapodal :!: :mrgreen: )


no to dobrze , bo bałem sie ze jak mi sie skończy waznosc w listopadzie to bede musial płacic 7500zł zeby przedłuzyc , albo nakazą na nowo robic bo w tym kraju wszystko jest mozliwe :roll:

jutro ide pytac sie o kurs na instruktora na kat C , jak nie bedzie drogi to chyba sie zapisze :D , tylko taki kurs trwa 3 miesiące i tez pózniej musze coś w stylu swiadectwa kwalifikacji wyrobić , a to z tego co slyszalem koszt ma tez byc duzo wiekszy , ale to chyba od stycznia 2010 :roll: . Najlepiej niech robią jakies wymysły durne i to wprowadzają , to bezrobocie w polsce osiagnie bardzo wysoki poziom :roll: .

[ Dodano: Pon 01 Cze, 2009 01:01 ]
z tego co ostatnio usłyszalem w "zaprzyjaznionej" nauce jazdy to wogóle na kat B jakie mają byc zaostrzenia i wogóle przewidują ze podrozeje do około 2500-3000zł kurs :roll: . Narazie nie wiedzą kiedy takie coś ma wejsc i czy wejdzie ale dostali juz jakies info ze takie coś ma być. Ma wzrosnac liczba godzin teoretycznych i praktycznych oraz z pierwszej pomocy na kursie :roll: .

Jak kiedys na ksiązkach na kursie pisało "Prawo Jazdy dla Kazdego kat. B" to teraz bedzie pisac "Prawo Jazdy dla Wybranych kat. B"....


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 01 Cze, 2009 03:54 
Offline
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5431
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
Sterciu napisał(a):
no to dobrze , bo bałem sie ze jak mi sie skończy waznosc w listopadzie to bede musial płacic 7500zł zeby przedłuzyc ,

powiem tak,idz na ten kurs np. w sierpniu( na przewoz rzeczy,ktory zastapi ci stare swiadectwo kwalifikacyjne,czy jakos tak)trwa on kilka dni zalezy od osrodka egzaminowania poniewaaz we wrzesniu wchodza zmiany i
Cie obejma a zamiana dotyczy nawet terminu dzisiejszego gdyz jedno zastepuje drugie,( robilem kurs na przewoz rzeczy w pazdzierniku i bylo kilka osob ktore mialy swiadectwo kwalifikacyjne i dostaly wzamian za nie Kurs na przewoz Rzeczy.

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 01 Cze, 2009 08:27 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 04 Lut, 2008 09:42
Posty: 577
Miejscowość: SZCZECIN
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Samochód: T4
Silnik: ACU+LPG
może cos dodam
ostatnio rozmawiałem z instruktorem i troche mi to wytłumaczył jeśli chodzi o C
więc, jeśli będziemy mieli kat C i na prawie jazy bęziemy mieli datę przy kat C do 9.09.09 włacznie to obowiązuje nas kurs na przewóz osó i rzeczy ten tańszy i mamy jezcze czas na zrobienie go przez rok!
jeśli na prawie jazdy będziemy mieli przy kat C date po 10.09.09 no to jesli chcemy jeździć zawodowo to niestety kurs na przewóz osób i rzeczy koło 8kpln.....nie musimy miec tego kursu jeśli chodzi o poruszanie sie takim autem prywatnie

nie pamietam ale jeśli ktoś np. ma juz C i kurs na przewóz osób i rzeczy, to jeśli zrobi kurs i dostanie D z wpisem po 10.09.09, to też nie musi robić tego rozszerzonego kursu bo juz go ma

_________________
faceci się nie starzeją, tylko im zabawki drożeją


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 01 Cze, 2009 09:49 
Nie ma to jak chore przepisy.
W Niemczech, UK, Holandii i pewnie jeszcze w innych krajach, aby jezdzic zawodowo wystarczy miec prawo jazdy.
Co do kursu na kategorie B, to taniej i szybciej bedzie go zrobic np. w UK.
http://www.prawojazdyuk.com/


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 01 Cze, 2009 11:01 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Gru, 2008 14:33
Posty: 1242
Miejscowość: Gorlice
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Samochód: Vw Transporter T4
Silnik: 2.4D AAB Mega Power
Moja opinia na temat jazdy autobusem:
Tak prawde mówiąc to nie chciałbym robić prawka na D ponieważ jazda w ludźmi jest cholernie upierdliwa, jak nie siku to co innego, panie stanij pan, prosze sciszyc muzyke, dlaczego stoimy itp!!! Równie wkurzające jest to ze jadąc na jakąś wycieczke czeka się nieraz i 8h jak grupa pójdzie zwiedzać. A co chyba najgorsze wg mnie: Na ciężarówkach podczas świąt jest zakaz i transport ciężarowy stoi, a na autobusach gdzie tylko jakiś dłuższy weekend to wycieczki i wyjazdy. Mój tata jeździł na autobusach ale rzucił to bo wiecznie go w domu nie było, teraz jeździ Scanią z patelnią i jest bardzo zadowolony, codziennie w domu, nikt mu za uchem nie marudzi, jest panem sam dla siebie, dłuższe weekendy jest w domu a nie jak na autobusach poniewiera się po świecie.
Zawód kierowcy autobusu ładnie wygląda z daleka jak widzimy: :shock: :shock: :shock: O Pan jak ma fajnie, elegancko pod krawatem se siedzi i jedzie.
I jeszcze jedno, wypieprzysz z ludzmi - idziesz siedziec, wypieprzysz z piaskiem, pozbierasz go, auto sklepiecie i gitara...... :D

_________________
Image
:faja: :one:


Góra
 Profil  
 
 
 [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group