Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pią 13 Gru, 2013 16:22

Obecny czas: Pią 13 Gru, 2013 16:22
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon 17 Gru, 2012 09:39 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Jak juz pewnie większosc wie , a moze nie wie w ofercie mercedesa pojawił sie nowy model , model prawie blizniaczy wyglądem z francuską marką Renault i ich modelem Kangoo... czyli Mercedes Citan.

Nie powiem przód bardziej mi sie podoba w mercedesie niz w renaulcie , ale czy warto jest przepłacać tylko za logo na grillu inne ??

To juz chyba staje się normą ze jest kupa blizników samochodowych , zwłaszcza w segmencie aut dostawczych... Jednymi z pierwszych blizniaków były modele Fiat Ducato/ Peugeot J5 , Citroen C25, pózniej Fiat Ducato , Peugeot Boxer , Citroen Jumper , w slad poszły modele Scudo , Expert, Jumpy , zeby było śmieszniej i mniejsze Berlingo wyglądalo identycznie jak Partner (pomijając juz fakt ze to PSA , ale skoro dwie rózne marki to mogli sie wysilic i chociaz z zewnątrz zrobic inaczej wyglądaje auta). W slad poszedł Mercedes i VW wypuszczając Sprintera i LT`ka wyglądających praktycznie tak samo. Pózniej był Renault z modelem Trafic gdzie identycznie wyglądające mieliśmy i nadal mamy Ople i Nissany , to samo z większym bratem Masterem i blizniakami. Teraz dołączył Mercedes Citan , prawie brat blizniak Renaulta Kangoo i niebawem dołączy Toyota z modelem ProAce wyglądającym niemalze identycznie jak Scudo/Expert/Jumpy... Czekac teraz tylko kiedy Toyota stwierdzi ze Berlingo/Partner mogłaby okleić swoim logo... a za jakiś czas zobaczymy i Toyote wyglądającą identycznie jak Ducato/Boxer/Jumper... czyzby to tylko kwestia czasu ?? Cięcie kosztów w tej chwili nie zna granic widać i z indywidualnoscią modeli aut dostawczych bedzie tylko gorzej...

Wracając jednak do tematu , Mercedes Citan , co sądzicie o niemieckim aucie które wsumie zadebiutowało najpierw jako Renault Kangoo... Czy juz nie bedzie indywidualnosci marek , tylko wszystkie auta będą wyglądały prawie tak samo ?? Zatrze sie ta róznorodnosc niebawem i co najwyzej bedziemy po znaczku mogli okreslic co to za auto jedzie bo z daleka bedzie wyglądało jak masa innych jemu bardzo podobnych z innym logo....

http://superauto24.se.pl/auto/mercedes- ... 75980.html
http://m.onet.pl/gadzety/moto,wvbhx

Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 25 Maj, 2013 10:27 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Czw 12 Mar, 2009 19:32
Posty: 21
Miejscowość: Malinowice
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Myślałem ze Mercedes zrobi bliźniaka Caddy a nie Kangoo. Citan wygląda ładnie. Szkoda ze teraz wszystkie auta mogą podobnie wyglądac. Z drugiej strony dzięki temu części będą tańsze.

Edit: Co do rodziny Kangoo/Citan jest jeszcze Dokker.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 25 Maj, 2013 11:36 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 08 Lut, 2008 22:01
Posty: 3458
Miejscowość: wrzesnia
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy
Silnik: ACV--->AXL
mercedes raczej nigdy nie zrobi małego dostawczaka wspólne z caddy ponieważ to auto jest produkowane w całości i tylko w polsce.poza tym vw przygotowuje kolejną generację silników MQB gdzie na bazie jednej głowicy będzie produkowane x -typów silników .czyli jedna i ta sama głowica będzie w wersjach np od 60 kw aż do 180 kw różnica będzie wyłącznie w obróbce i osprzęcie.

_________________
Admin


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 25 Maj, 2013 17:26 
Online
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5433
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
Nie powiem ze Vw Caddy bardzo mi sie podoba.No i ma pociagniecie.Coraz bardziej da sie zauwazyc ze nowsze auta maja okraglejsze ksztalty a to przyciaga oczy.

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 26 Maj, 2013 06:29 
Offline
Ekspert

Rejestracja: Sob 28 Lis, 2009 17:48
Posty: 344
Miejscowość: wrc
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
i tak bym wybrał Dacie ,cena 32kzł netto przemawia :devil: :faja:


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 26 Maj, 2013 07:29 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 08 Lut, 2008 22:01
Posty: 3458
Miejscowość: wrzesnia
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy
Silnik: ACV--->AXL
wojtii napisał(a):
i tak bym wybrał Dacie ,cena 32kzł netto przemawia :devil: :faja:

w pełnej opcji ?

_________________
Admin


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 26 Maj, 2013 16:07 
Offline
Ekspert

Rejestracja: Sob 28 Lis, 2009 17:48
Posty: 344
Miejscowość: wrc
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
bez przesady :lol2: standard


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 06 Wrz, 2013 17:37 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Powiem coś może ciekawego a moze nie , niby Citan jest juz w sprzedazy od dluzszego czasu a w zadnym salonie w którym bylem go nie mieli ,ani w wersji ekspozycyjnej ani na placu chociazby pod klenta. Zaden salon w ktorym się pytalem o to auto nawet nie sprzedal jednej sztuki.... Czyzby taki drogi byl że nie sprowadzają tego bo wiedzą ze nikt nie chce... Czerwonego Citana ustrzeliłem na parkingu pod Kauflandem w Lesznie i dopiero tam sobie go obejrzałem dobrze , dzięki uprzejmośći własciciela nawet mogłem obejrzeć we wnątrz. Fakt ze to auto to nic ciekawego ale napewno jest samochodem rzadkim jak narazie :). Sporo po Wrocławiu jezdzę i raz kiedys przemknął mi taki biały ale nawet dokładnie go nie widziałem , a pozatym widzianym i we wrocku i drugim czerwonym w lesznie nie widziałem ich więcej.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 06 Wrz, 2013 18:20 
Offline
Ekspert

Rejestracja: Sob 28 Lis, 2009 17:48
Posty: 344
Miejscowość: wrc
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
KILKA JEST, ze 2 pod makro parkują:) nad morzem często spotykane,okolice Wolin a, międzyzdrojów:)


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 07 Wrz, 2013 07:34 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Paź, 2010 19:29
Posty: 849
Miejscowość: łódzkie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Samochód: Dostawczy
Silnik: Turbo Diesel
A w Łodzi w ASO są nawet 2 CITAN'y ;D jeden w salonie zwykły biały blaszak i demonstracyjny osobowy. W sumie co tu oglądać, równie dobrze możesz iść do Renault i Kangoo dokładnie obejrzeć. Na drodze widziałem tylko dwa razy, ale nie wiem czy nie ten sam egzemplarz. DOSPEL ten od wentylacji ma je w swojej flocie.

EDIT: Wszedłem na allegro i widzę ogromne wzięcie ma ten model, mamy wrzesień a nówki zeszłoroczne u dealerów stoją do wzięcia.

_________________
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 07 Wrz, 2013 11:13 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
A co mi da pójscie do salonu renaulta , cięzko jest porównać renaulta z... renaultem... chciałem zobaczyc jak wygląda chociazby kirownica czy ma znaczek mercedesa czy renaulta w mercedesie :D.


Góra
 Profil  
 
 
 [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group