Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pią 13 Gru, 2013 16:18

Obecny czas: Pią 13 Gru, 2013 16:18
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią 09 Sie, 2013 19:16 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Czw 13 Gru, 2012 18:31
Posty: 11
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Mercedes Sprinter
Silnik: 3.0 V6
Sterciu napisał(a):
Ciekawe co zaprezentuje mercedes w 2016 roku kiedy to im sie konczy umowa na współprace z vw przy budowie sprintera/craftera/ Pewnie pójdą z francuzami za rękę i będziemy mieli mercedesa wyglądającego jak master :rotfl:


Ma to być całkiem nowa konstrukcja. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądał bo ten facelifting specjalnie mi się nie podoba. Zakrywali go jak opętani, światła z tyłu też kleili a nic się nie zmieniły. Odnośnie silników to oprócz bluetec nic się nie zmieniły. Nawet można zamawiać zwykły stary silnik euro 5 ale nie dla wersji 5 tonowych - te jednynie z bluetec co oczywiście podraża go o ok 10tys zł.

_________________
wozimy tylko Mercedesami! busy Kraków


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 10 Sie, 2013 11:37 
Offline
Prawie uzależniony

Rejestracja: Sob 25 Wrz, 2010 20:12
Posty: 101
Miejscowość: Kalisz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Samochód: Ford Transit
Silnik: 2.4 DualTorq DI
Nowy przód może byc ale obecny był niczego sobie więc po co kombinowac :?:Kierownica najbardziej mi leżała obecna multimedialna, ale gałkę biegów skopali całkowicie. Obniżyli go 30mm bez sensu ponieważ pod ładunkiem i tak mocno siada, naszczęście opcjonalnie i jak to się podniecają za darmo mogą go nie obniżac :rotfl:
Też myślałem że popracują nad silnikami a tu nic na szczęście 150km odeszły kilka lat temu w zapomnienie :twisted:


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 06 Wrz, 2013 09:53 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Czekałem , czekalem , zwodzili mnie , zwodzili ale dziś się wkońcu doczekaliśmy i przed chwilą do firmy zawitał nowy sprinter :D. Narazie cięzko coś o nim powiedziec poniewaz odcinek jaki nim pokonalem to 2km, ale zaraz wybieram się do Poznania celem rejestracji bo narazie jest na tablicach "próbnych" i coś więcej bede mógł powiedziec. Jedno co mi się na dzień dobry nie spodobało to fakt ze w kabinie jest glośniej niz w egzemplarzu 419 który wczesniej mieliśmy... Ale to moze tylko zludzenie takie bo nie wydaje mi się ze gorzej wygluszony bylby w kabinie... Choc z drugiej strony silniki to teraz coraz większe kosiarki i przez to są glośniejsze niejednokrotnie bardziej niz podobne w starszych modelach. Niebawem jak juz bede miał pozałatwiane formalnosci związane z rejestracją to porobie mu jakies foty.

Co do wyglądu zewnetrznego mi osobiscie się bardziej podoba niz poprzednik , poprzednik wyglądał tak sobie, ten tak bardziej agresywnie wygląda jednak przód patrząc na auto z bocznego profilu niezbyt pasuje do reszty... No ale to jest auto do pracy a nie do oglądania i podziwiania :).

W kabinie bez większych zmian , deska praktycznie identyczna , kierownica jest inna , licznik ciut ładniejszy, jedyna zauwazalna roznica to materiały na fotelach są innych wzorów, pozatym praktycznie to samo co przed liftem wszystko.

No zobaczymy czy w miare bezawaryjny będzie choc sam w to nie wierze zbytnio... 419-tka wczesniejsza jezdziła w miare bezawaryjnie choc sypalo się to co w innych wczesniejszych autach po 3 lub 4 krotnie większym przebiegu padało... W chwili obecnej 316-tka z 2006 roku (stara buda jeszcze) ma nastukane prawie 900kkm , no brakuje jeszcze jakies +/- 40kkm więc jak te nowsze tyle wytrzymaja to bedzie to bardzo ale to bardzo wielki sukces ;D. W 316-tce silnik praktycznie nie gasnie , a jej rolę przechwyci własnie ten nowy więc dziadek sobie bedzie odpoczywał wkońcu jezdząc w krótsze trasy.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 06 Wrz, 2013 14:57 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Paź, 2010 19:29
Posty: 849
Miejscowość: łódzkie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Samochód: Dostawczy
Silnik: Turbo Diesel
W Środę byłem po części w ASO w Łodzi to jeszcze żadnego egzemplarza po lifcie na placu nie mieli, a klienci już jeżdzą :rotfl:

_________________
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 06 Wrz, 2013 17:19 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
We Wrocku w tej chwili 3 sztuki stoją na placu pod aso :). Dzisiaj bylem w Poznaniu , tez jedna sztuka stoi , takze jak nie stoja jak stoja :). Auta od początku września juz są dostarczane w pl do klentów, z racji ze ja gnębiłem znajomego od ponad 1,5 roku i byłem najpierw jedynym który wogóle myslal o mercedesie po lifcie tak auto jako chyba pierwsze we wroclawiu trafiło do nas. W poniedziałek wydział komunikacji i będzie małe porownanie starego i nowego na foto , zresztą an zlot t4 forum się nim wybieram :D. Produkcja auto trwa juz od końca maja , w niemczech mam juz fotki które wlasoręcznie robiłem i ju pojedycze egzemplarze uchwycone na poczatku sierpnia są.

W tej chwili sytuacja wygląda tak jak z Citanem , chciałem to sobie obejrzec kiedys a nigdzie w zadnym aso nie ma choc z zakupem problemów nie ma. Dopiero obejrzalem sobie to auto jak uchwycilem je w Lesznie na parkingu pod jakims supermarketem....


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 07 Wrz, 2013 19:03 
Offline
Guru

Rejestracja: Czw 27 Wrz, 2007 09:35
Posty: 264
Miejscowość: kujawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
na trasie do bulgarii zgadałem sie z kierowcą 150
ma przejechane 800 tys
i 3 silnik[jeden gratis od aso]
panewki za kazdym razem


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 09 Wrz, 2013 13:11 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
http://www.v10.pl/Mercedes,konczy,wspol ... 03347.html

Czyzby nie było kolejnych klonów pod róznymi markami , teraz przydaloby się aby fiat coś sam stworzył i PSA, nie wspominając o Renaulcie , Nissanie i Oplu.... Choc to tylko pobozne zyczenia i pewnie znów ujrzymy jakies blizniaki...


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 09 Wrz, 2013 14:26 
Offline
Guru

Rejestracja: Czw 27 Wrz, 2007 09:35
Posty: 264
Miejscowość: kujawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
a w czym problem
z fiatem
która firma robi samodzielnie auta?


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 09 Wrz, 2013 20:37 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Poprostu juz niedobrze się robi na widok identycznie wyglądających aut które tylko logo marki się róznią , to po co wogóle te rózne marki , nich bedzie jedna i juz. Kiedys były odosobnione przypadki braci blizniakow , teraz to się robi plaga juz. Jak chcą podzespoły mechaniczne wkladać takie same we wszystkich markach to niech wkladają , ale stylistycznie aby kazda marka miała indywidualny wygląd swojego pojazdu uzytkowego a nie idą na łatwizne , tną koszty i trzepią jednen samochod pod 10 markami...


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 30 Wrz, 2013 20:41 
Offline
Prawie uzależniony

Rejestracja: Sob 25 Wrz, 2010 20:12
Posty: 101
Miejscowość: Kalisz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Samochód: Ford Transit
Silnik: 2.4 DualTorq DI
galux20 napisał(a):
na trasie do bulgarii zgadałem sie z kierowcą 150
ma przejechane 800 tys
i 3 silnik[jeden gratis od aso]
panewki za kazdym razem


W mojej poprzedniej pracy mają ponad 10 315CDI i wszystkie oprócz jednego rodzynka który ma 600tys bez żadnego remontu (jest rekordzistą u Garcarka), to reszta ma wymieniane motory, niektóre po 2 razy. Skopali sprawę i tyle :lol:

Sterciu. A szło by gdzieśc podejrzec te Twoje 419CDI zarówno starszy jak i ten nowy model? Bo to dośc rzadka konfiguracja, jak się domyślam pewnie na tym szerokim kapciu z tyłu?

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 01 Paź, 2013 07:03 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
419-tki juz nie mamy od ponad roku , uległa kasacji i w jej miejsce jest ten nowszy. 419-tka była na super singlach , byla tez na zwyklych blizniakach a to za sprawa tego ze most był wymieniany raz bo sie rozsypal, poprostu w czasie jazdy go zablokowalo i nie szlo jechac. 419-tka to byl kontener , z racji windy i kontenera miał niska ładownosc i dlatego u nas zrobil sie tez troche problematyczny w pewnym momencie przez ładownosc rzedu 600kg tylko , dlatego ten nowy to blaszak w najwiekszej wersji.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 01 Paź, 2013 10:26 
Offline
Prawie uzależniony

Rejestracja: Sob 25 Wrz, 2010 20:12
Posty: 101
Miejscowość: Kalisz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Samochód: Ford Transit
Silnik: 2.4 DualTorq DI
Sterciu: Aha bo już myślałem że widziałem to autko bo serii 4xx jest tyle co kot napłakał a w Kaliszu złapałem kiedyś gościa białym 419CDI ale XXL blaszak, bardzo fajnie się prezentował i do tego jeszcze XENONY :grin:miał. Mówił że bardzo fajnie się go prowadzi pod załadunkiem.
Podrzuc jakieś poglądowe foto Twojego, Pozdrawiam :razz:


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 02 Paź, 2013 07:58 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Powiem szczerze ze foto jeszcze nie zrobilem , auto zaraz po zarejestrowaniu poszlo w trase i jak się pojawi w firmie to je obfoce bo na innym forum obiecalem tez fotki :). Nie jezdze nim osobiscie bo mi przypadlo mniejsze auto T5 "lodowka" (przewzisko pochodzi od tego ze jest to bialy blaszak ;)) do jazdy w kolo komina jak potrzeba. Narazie widzialem sprintera od przekazania go kierowcy raz przez 3 godziny jak wrócił z trasy, pozniej jak był ponownie w firmie po trasie to znów mnie nie bylo. Ale bede na serwis nim jechal na wymiane oleju bo tradycyjnie co 15kkm mam zamiar zmieniac to będę focił go wtedy ;).

Ogólnie wyposażony jest podobnie jak 419-tka , ten jest wersją 319 , ma praktycznie wszystko co może dusza zapragnąc prócz zderzakow w kolorze nadwozia... W 419-tce były w kolorze nadwozia i w aucie które pracuje to sie nie sprawdza , zderzak był tyle razy malowany po roznych obcierkach ze mial więcej warstw lakieru na sobie jak plastyku z którego byl zrobiony , w tym zderzaki sa czarne nie malowane tym razem.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 02 Paź, 2013 09:21 
Offline
Prawie uzależniony

Rejestracja: Sob 25 Wrz, 2010 20:12
Posty: 101
Miejscowość: Kalisz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Samochód: Ford Transit
Silnik: 2.4 DualTorq DI
Sterciu to czekam z nie cierpliwością na tego cukiereczka :grin:Nowego Sprintera nie ma chyba jeszcze nigdzie w żadnym garażu. A co do zderzaków to święta racja że w dostawczaku lepiej się czarne sprawdzają tym bardziej że wcale nie wygląda to źle, lakierowane to ewentualnie w camperze lub jakimś VIP-busie gdzie nie jeździ się z taką częstotliwością i po takich zakamarkach jak dostawczakiem :faja:


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 02 Paź, 2013 10:01 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Powiem tak , bylo sporo szumu o nowym sprinterze, a w rzeczywistości to prócz zmieny przedniej częsci nadwozia i delikatnie wnetrza nie ma róznicy prawie zadnej. Jedyny plus ze jest cichszy w kabinie i przez to bardziej komfortowy. Reszta to jest nic innego jak stary sprinter juz dobrze wszystkim znany. Nie mam porównania ze starszą wersją przed liftem w wersji blaszanej , ale ten lepiej sie zachowuje na drodze jak 419-tka , tylko tamten znow byl wyzszą ligą tonażową, mial tez zawieszenie troche inne w stosunku do tego. Nowe sprintery juz jezdzą , we Wrocławiu widzialem kolejnego ale wydaje mi się ze jest to auto demo ktoregoś salonu. W Poznaniu jezdzi juz tez jeden bialy oklejony reklamą jakiejs firmy.


Góra
 Profil  
 
 
 [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group