Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Wto 26 Sie, 2014 10:00

Obecny czas: Wto 26 Sie, 2014 10:00
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro 06 Maj, 2009 22:23 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 31 Sty, 2008 19:31
Posty: 877
Miejscowość: Wlkp
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam, jako ze czesto pojawiaja sie tematy w sorawie centralnego zamka postanowilem przy zakladaniu porobic pare fotek i wstawic na forum aby komus kiedys tam troche to ulatwilo sprawe :lol:

A wiec tak, zaczynamy rzecz jasna od zakupu....Ja wybralem produkt RTX z allegro, gdyz byl on w miare juz sprawdzony i duzo pozytywnych opini wyczytalem na jego temat w internecie, a sprzedawca nazywa sie "dzik02" i tak na marginesie nie jest taki dziki( czyt bardzo mial obsluga :mrgreen: )

Zaczynamy od pojscia do sklepu, aby zaopatrzyc sie w sile napedowa i kupujemy napo "energetyzujacy" w postaci

Image

Pozniej idziemy do auta i otwieramy lewe drzwi aby je troszke rozgolocic. Bierzemy jakis plaski srubokret i sciagamy oslone z tej raczki, za ktora lapiemy pod czas zamykania drzwi. Ukazuja sie nam 3 sruby koloru pozlacanego; dwie od gory i jadna na dole ktore oczywiscie musimy odkrecic. Nastepnie odkrecamy taka mala czarna srubke ktora znajduje sie jakby z boku( na foto czerwona strzalka kolo kierownicy), odkrecamy rowniez rygielek od zamykania i sciagamy korbke od szyb( niestety bieda u mnie z elektryka :| ) Po tym calym procesie, lapiemy tapicerke od dolu i ciagniemy do gory( niech Was reka Boska broni ciagnac ja do siebie) i powinna nam pieknie zejsc ze swoich uchwytow, Nizej zamieszczam foto z lokalizacja wyzej wymienionych srub( niestety foto zapozyczylem gdzies z netu bo ja zapomnialem tego zrobic)

Image


Teraz bierzemy silownik( typu master) do reki i bawimy sie jakby go najlepiej przymocowac, kombinujemy....kombinujemy....palimy fajke i jednego browarka juz spijamy bo cosik nam nie pasuje.....myslimy....az w koncu zapala sie nam lampka w glowie i mocujemy go w taki sposob

Image

U mnie troszke musialem powiekszyc otworek ten w ktorym chodzi rygielek, bo kostka mocujaca ciegna byla bardzo szeroka i nie miescila sie tam. Niestety zapomnialem zrobic zdjecia( to wszytsko wina tego Leszka :564: i :faja: ;D) Po zamocowaniu juz tego ustrojstwa, bierzemy sie za rozciaganie kabli...ja umiescilem ja pod kierownica, lecz przed tym musialem porozkrecac te plastiki( nie bede juz tego opisywal bo kazdy wie o co chodzi)
i wypuscilem kabelki przez te oryginalne otworki co sa miedzy drzwiami a karoseria. Wszytsko ladnie z soba laczymy wedlug kolorow i skrecamy drzwi w sposob odwrotny :grin:

Kolejny krok, to przeprowadzenie kabli na prawa strone. Rozbieramy wszytskie schowki itp rzeczy w celu ich ukrycia i dobrego zamocowania zeby nie wisialy nam gdzies kolo nog. Prawe drzwi robimy w sposb analogiczny do lewych lacznie z fajka i
browarkiem :lol:


Po zamocowaniu przechodzimy na drzwi srdkowe, w tym celu sciagamy prawy przedni prog i rozkrecamy plastiki z prawego srokowego slupka i prowadzimy tam kabelki...Tapicerka na drzwiach srodkowych, jest mocowana za pomoca 2 srobek i na koleczki wciskowe wiec wystarczy je odkrecic i z wyczuciem podwazac ja do siebie i pieknie powinna nam
zejsc :wink: Oisze z wyczuciem, poniewaz jak uzyjemy naszego "powera" za duzo to mozemy ja zlamac i wtedy bedzie bol i :wpale: od zony :mrgreen:
Tutaj silownik mocujemy poziomo

Image

Image

W sumie wszystko widoczne na zdjeciach wiec opisywac nie trzeba.
Kolejny krok to przykrecenie lacznika (styka) do drzwi przesuwnych i po zamontowaniu naszym oczom ukazuje sie cos takiego

Image

Treaz, jedziemy do sklepu( oczywiscie my nie kierujemy bo nas Leszki trzymaja) i kupuemy te koleczki do tapicerki...( stare juz slabo trzymaja) Powinno ich byc cos kolo 14 w cenie 1 zl od sztuki( zdzierstwo, ale nic sie poradzi) Po powrcie wszytsko ladnie skladamy i cieszymy sie "prawie" zalozonym zamkiem,

Bierzemy sie teraz za podlaczenie centralki do pradu...czyli odpinamy akumulator zeby sie zadna zwara nie zrobila, zakladamy kabelek "plusowy"i ciagniemy go do srodka kabiny, mase chapniemy z jakiejs tam sruby ;D Jako, ze zakladalem jeszcze alarm wiec do pradu podlaczylem centralke od alarmu i do niej dopiero centralke zamka.
Kabelkami od kierunkowskazow( zeby sie nam swiecily pod czas zamykania i otwierania) wpinamy sie do kabelkow koloru bialo-czarnego i zielono- czarnego

Image

Wszytskie w sumie kabelki od alarmu, montujemy wedlug schematu, nie ma sensu tego opisywac bo kazdy alarm moze miec inne funkcje i oznaczenia kabli :crazy:

Jedynie tylko tak od siebie na pisze, zeby syrenke umiescic w jak najtrudniejszym do dostania sie miejscu i czyjnik wstrzasu o ile takowy mamy, przymocowac gdzies bezposrednio do karoserii( czyt golej balchy aby najlepiej odbieral drgania


W sumie to byloby na tyle z tej mojej calej pracy. Treaz mozemy sie cieszyc i centralnym i Alarmem. Najgorszy jest taki widok


Image

a jeszcze gorszy, jak pomyslimy o tym zeby to wszytsko ladnie ukryc i polaczyc w celu poprawnego dzialania :evil: Ja dla ulatwienia wyjalem sobie fotel kierowcy, zebym mial mniej gimnastykowania sie ;D


Jako, ze calosc chcialem zrobic jak najbardziej przypominajac oryginal, wiec diode ostrzegawacza umiescilem w drziwach kierowcy kolo rygielka, a kabelki miedzy drzwiame i karoseria umiescilem w odpowiednich gumkach ktore bylo bardzo ciezko dostac...jutro wstawie tego foto


Pozdrawiam i mam nadzieje ze opis sie kiedys komus przyda :wink:

A i jak umiescilem ten opis w zlym dziale to prosba dla Moderatorow aby go przeniesli ;D

_________________
Prędkość nie zabija, lecz nagłe zatrzymanie auta najczesciej powoduje śmierć.....


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 07 Maj, 2009 13:10 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 01 Lut, 2007 14:04
Posty: 1350
Miejscowość: Bromberg
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 126 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Samochód: no mam jakis tam
Silnik: mocny
w tapicerce jest jeszcze plastikowy bolec blisko rygla jego tez trzeba wyjac [odkrecic] bo inaczej tapicerka nie zejdzie

_________________
www.jeden-procent-podatku.xt.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 13 Lut, 2010 16:08 
Pamietasz moze ile placiles za zestaw RTX?


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 14 Lut, 2010 11:43 
Ariello01 napisał(a):
Tutaj silownik mocujemy poziomo
zamocowałem siłownik od dołu i nie robiłem żadnych dziur. Tak jakby pasowało już do niego. Zamontowałem siłownik od środka mocując do rygla.


Góra
   
 
 
PostWysłany: Nie 02 Maj, 2010 23:03 
Witam.
Masz może zdjęcia z klapą tylną i centralnym


Góra
   
 
 
PostWysłany: Nie 24 Paź, 2010 17:25 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 11 Paź, 2010 18:30
Posty: 26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Volkswagen T4
Silnik: 2,4 D
wlasnie, co z tylna klapa?
ogolnie swietny post i napewno przydal sie juz niejednemu
pozdr

_________________
Mój T4: http://bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=10914


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 05 Mar, 2012 14:58 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Wto 13 Wrz, 2011 13:51
Posty: 2
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: t4
Silnik: 2,5B
Nie czaje jednego... Zeby podlączyc się pod kierunkowskazy nie mozna podłaczyć sie pod oba przewody bo je zmostkujemy i podczas dawania kierunkowskazu będą migac awaryjne. Jak to rozwiązałeś??


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 05 Mar, 2012 15:31 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 08 Lut, 2008 22:01
Posty: 3573
Miejscowość: wrzesnia
Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy
Silnik: ACV--->AXL
no nie można tak zrobić.jeden przewód jest do jednego kierunkowskazu.schematu nie masz ?

_________________
Admin


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 05 Mar, 2012 17:47 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Wto 13 Wrz, 2011 13:51
Posty: 2
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: t4
Silnik: 2,5B
a widzisz ja ze sterownika ma wyjscie jednego przewodu sterującego. Myslę ze zastosowanie diód oporowych załatwi sprawe. Pozdr. :)


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 05 Mar, 2012 18:15 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 08 Lut, 2008 22:01
Posty: 3573
Miejscowość: wrzesnia
Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy
Silnik: ACV--->AXL
zamiast kierunkowskazów podłącz jakiś brzęczyk

_________________
Admin


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 18 Mar, 2012 21:47 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Paź, 2010 19:29
Posty: 878
Miejscowość: łódzkie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Samochód: Dostawczy
Silnik: Turbo Diesel
Trochę zabawy było, ale też założyłem. Najwięcej zeszło przy piłowaniu otworu na rygiel, żeby się zmieściło z cięgnem do mastera i to ciągłe przymierzanie boczku czy już pasuje czy się bawić dalej ;D
Nie wiem w jaki sposób działają drzwi przesuwne według fotki z pierwszego postu. Po takim montażu jak się wszystkie otwierały to przesuwne się zamykały i na odwrót. Koniec końców zrobiłem tak i działa:

Image

edit
Jeszcze mi się przypomniało, przelotki można zastosować z Polo/caddy 94-00. Długość i średnica są ok

_________________
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Śro 21 Lis, 2012 20:57 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2012 20:13
Posty: 1
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: vw t4
Silnik: 2.4D
piotrek19898 napisał(a):
Pamietasz moze ile placiles za zestaw RTX?

kupowalem u allegrowicza o nicku dzik02 za RTX CL8- 145 zl(mocniejszy do 8kg) , a za RTX CL- 75 zl(do 4kg - montowany w sam. osobowych)


Góra
 Profil  
 
 
 [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group