Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pią 13 Gru, 2013 16:26

Obecny czas: Pią 13 Gru, 2013 16:26
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro 10 Kwi, 2013 18:31 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pią 15 Sie, 2008 09:43
Posty: 71
Miejscowość: Zabrze
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Panowie , co lepiej zrobić z T4 . Naprawić i potem opylić ? Czy może olać naprawianie i sprzedać na części ?

Mam VW T4 1.9 td . Rok 1996 . 3 osobowy , mały blaszak . Hak .Tylne drzwi na skrzydełkach.Przebieg ( na liczniku ) 253 000 km .
 
Jeździ prościutko jak po sznurku . Silnik też jest OK jeszcze , ma zdrowe sprężanie , nic nie kopci , pali na dotyk .
 
Koła aluminiowe , oryginalne VW . Na kołach są opony zimowe praktycznie nowe , z zeszłego roku , żadne nalewane czy używki . Zapas na feldze stalowej , też całkiem , całkiem  .  
 
W zeszłym roku wpakowałem w niego troche forsy :
 
- zrobiony cały rozrząd ( kpl z wszystkimi rolkami itp )  . 
- kupiony nowy akumulator .
- wymienione na nowe tarcze z przodu i z tyłu .
- wymienione na nowe przewody hamulców z tyłu i moduł rozdzielacza . 
- wymienione na nowe sprężyny i amortyzatory z tyłu
- nowe lampy i kierunki z przodu
- nowe lustro kierowcy
- wymienione na nowe wszystkie świece żarowe
- porobiłem zaprawki , ale pomalowałem byle jak pistoletem . Lakier nie jest piękny , miał być taki żeby malować pędzlem w miejscach gdzie cuś wylezie .
 
Na tym aucie nigdy nie oszczędzałem , bo zarabiało na mnie . Nie jest to jakiś szrot który stał na placu i został zreanimowany na sprzedaż , tylko normalnie używane cały czas auto . 
   
Teraz sprawa jest taka . Kupuję nowe auto . Z tej T4 zabrali mi dowód za pękniętą szybę . Żeby te auto opylić muszę zrobić przegląd . Musiałbym :
- wymienić szybę 
- wymienić poduchy pod skrzynią i chyba pod silnikiem ( mocno rzęzi jak skręcam w lewo )
- wymienić cały wydech

No i żeby sprzedać cza by trochę podzióbać w nim :
- wymienić gumki w wodzikach do skrzyni ( dwójka czasem nie włazi )
- poszukać dlaczego schodzi paliwo z układu do zbiornika jak długo stoi ( cza dużo kręcić jak stoi kilka dni ) Potem pali na dotyk . Chodzi zdrowo , pięknie wręcz.
- wymienić stacyjkę .
- no i w ogóle trochę cza by go uładnić .

Nie mam czasu na taką zabawę , a też nie wiem czy to się zwróci . Włożę w to z 2 - 3 tyś a sprzedam potem przy dobrych wiatrach za 7 - 8 . Dlatego wymyśliłem żeby to opylić na części . Co sądzicie ?

Powiedzmy że cała buda jak pójdzie za 2.5tyś i kpl silnik za 2.5tyś , to już mam to co po sprzedaży w całości po naprawach . A zostało by trochę klamorstwa jeszcze do opylenia .

Doradźcie . Chciałem to trzymać do śmierci jako śmieciowóz , ale jak przemyślałem to nie ma to sensu .


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Śro 10 Kwi, 2013 18:54 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Paź, 2010 19:29
Posty: 849
Miejscowość: łódzkie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Samochód: Dostawczy
Silnik: Turbo Diesel
Wystaw w całości i napisz, że zabrany dowód z powodu szyby, pokiwtowanie za dowód dasz ewentualnemu nabywcy. Rozkładanie na części w teorii da kase, ale trzeba znaleźć chętnych na części a znając życie zostaną graty z którymi nie ma co zrobić :grin:Pomijam już kwestię prawną rozbiórki ;D

_________________
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 11 Kwi, 2013 02:27 
Offline
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 08 Lut, 2008 22:01
Posty: 3458
Miejscowość: wrzesnia
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy
Silnik: ACV--->AXL
na części możesz sprzedawać nawet 5 lat i masa drobnicy zostanie. t4 powoli zaczyna być autem dla pasjonatów, firmom nie opłaca się takich "staruszków" kupować.

_________________
Admin


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 11 Kwi, 2013 08:25 
Online
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5433
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
nokla napisał(a):
Wystaw w całości i napisz, że zabrany dowód z powodu szyby, pokiwtowanie za dowód dasz ewentualnemu nabywcy. Rozkładanie na części w teorii da kase, ale trzeba znaleźć chętnych na części a znając życie zostaną graty z którymi nie ma co zrobić :grin:Pomijam już kwestię prawną rozbiórki ;D


Dokladnie,wg mnie to tez najlepszy pomysl.
Opisz wszystko co i jak i ktos na pewno sie trafii.

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 11 Kwi, 2013 08:39 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pią 15 Sie, 2008 09:43
Posty: 71
Miejscowość: Zabrze
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
już tak zrobiłem .Było na oto moto . Dzwonił jeden gostek ale jak się dowiedział że nie ma dowodu to odpuścił . Pomijam jednego Ukrainca który wydzwaniał chyba z osiem razy , chciał brać bez oglądania jak mu posłałem zdjęcia , ale ten gostek chyba nie rozumiał że nie ma papieru i że przegląd cza robić . :mrgreen:W końcu powiedziałem mu że sprzedane żeby dał mi spokój .

Kurde chyba naprawię te auto i wtedy opyle , bo jak czytam jaki durny problemator jest w naszym kochanym kraju z wyrejestrowaniem bez sprzedaży to mi sie śmiać chce tylko . Nie można wyrejestrować i postawić sobie w garażu czy na placu nawet i kwiatki posadzić w nim . Cza złomować . Przecież to kretynizm .


.... jest tylko jeden problem . Wiem że jak go zrobię to żal będzie sprzedawać i będzie mu groziło dożywocie u mnie na placu ...


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 11 Kwi, 2013 12:06 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Paź, 2010 19:29
Posty: 849
Miejscowość: łódzkie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Samochód: Dostawczy
Silnik: Turbo Diesel
Zawsze możesz zrobić tylko tyle, żeby przeszedł przegląd. Na export trafi się kupiec bez problemu. Co do części do t4 u mnie w okolicy są trochę problemy bo jak pojawi się egzemplarz do rozbiórki to zaraz Ukraińcy wykupują.

_________________
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 11 Kwi, 2013 13:19 
Offline
Guru
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 31 Mar, 2010 17:10
Posty: 282
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Samochód: VW VW VW VW
Silnik: różne
jak nie masz czasu go naprawiać to tym bardziej nie będziesz miał czasu go sprzedawać na części. sprzedasz kilka chodliwych części a większość Ci zostanie bo to blaszak a nie. np .Multivan. Wylecz go na tyle by Ci dowód oddali i sprzedaj w całosci.

_________________
Pawel
VW 2002 MULTIVAN T4 2.5 benzyna
VW 1979 1303 cabrio 1915ccm
VW 1989 T3 Westfalia California 1.6TD
VW LT35 2001 2.5TDI max wyposażony


Góra
 Profil  
 
 
 [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group