Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Śro 11 Gru, 2013 07:01

Obecny czas: Śro 11 Gru, 2013 07:01
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie 25 Lis, 2007 13:43 
Offline
Szara Eminencja

Rejestracja: Czw 09 Lut, 2006 13:42
Posty: 760
Miejscowość: Bus-forum.pl
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Samochód: T4
Silnik: 2.5 TDI
Witam,

Temat poświęcony rejestracji i sprowadzaniu samochodów z różnych krajów.

Jeśli chcesz się podzielić z innymi wiedzą pisz tutaj, w tym temacie nie zadajemy pytań :!:

Post powinien wyglądać nastepująco :

1) Formalności związane ze sprowadzaniem aut z .... (tu wpisujemy kraj)

2) Jakie dokumenty dostajemy przy kupnie, wszelkiego rodzaju linki do umów, wzory dokumentów z tego kraju. Czyli generalnie cała procedura sprowadzania aut.

3) procedury sprowadzania np przyczep z tego kraju, samochodów na części.

I co wam przyjdzie do głowy.

Bardzo proszę tylko o nietworzenie chaosu, chcesz coś dopisać do postu przedmówcy skontaktuj się z moderatorem on wyedytuje post przedmówcy.

_________________
http://bus-forum.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 23 Lis, 2009 05:41 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Wto 17 Lis, 2009 18:28
Posty: 49
Miejscowość: 3city
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Samochód: VW Transporter
Silnik: 2,5APL+ASB+LPG
Szacunek. Z góry przepraszam Modka za pytanie ale widzę, że temat umiera i trzeba go kopnąć do przodu. Właśnie tu spodziewałem się czegoś dowiedzieć a w temacie zero :wink: Niech ktoś podpowie jak wygląda sprawa z niemieckim vatem do zwrotu, mam upatrzoną t4 (cena bez vatu wydaje się do przyjęcia) ale nie znam tej ścieżki z podatkiem.
Pozdr.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 23 Lis, 2009 13:13 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 20 Lis, 2006 21:22
Posty: 1263
Miejscowość: Poznań
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Samochód: Ducato
Silnik: 2.3jtd
Sprawa prosta.
Przyjmujemy, że kupujesz auto które ma większy przebieg niż 6 tys km i jest starsze niż 6 miesięcy.

1. Jeżeli nie prowadzisz działalności to kupujesz auto za granicą (w UE) i dostajesz umowę kupna sprzedaży lub f-vat i idziesz grzecznie do Polskiego US i opłacasz deklarację, że nie musisz płacić podatku vat. Deklaracja ta kiedyż kosztowała ok 254 zł.

2. Jeżeli prowadzisz działalność to występujesz do US o nip UE.
a) Kupując auto na umowę kupna - sprzedaży to patrz punkt 1.
b) Kupując auto na fakturę to płacisz cenę netto, tj bez vatu i następnie udajesz się do swojego US w ciągu 7 dni i płacisz Vat w kraju wg krajowej stawki tj 22%.
Jeżeli auto podlega odpisowi VAT to oczywiście po zapłaceniu tego podatku możesz sobie później tę wartość odliczyć od podatku.

_________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem...
Big Bad and Black - Ram 2500
Ducato 2.3 2002
MB 512d '97
Jeep WJ 4.7 V8
BMW K1200R..respect
AUSA CH200


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 23 Lis, 2009 14:19 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Maj, 2007 09:13
Posty: 2605
Miejscowość: Kolbuszowa
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
To ja też o coś zapytam :)

Dajmy na to że kupuję busa blaszankę, za granicą, płacę ładnie od niego vat, rejestruję go i używam. Po 4 miesiącach stwierdzam że chcę z blaszanki, a osobówkę, więc daję go do firmy, przerabiają go na osobówkę, wstawiają szyby, ja w urzędzie zmieniam wpis w dowodzie z ciężarowego na osobowy i ilość miejsc. Jak ma się to teraz do vatu - wiadomo że od ciężarowego mogę odliczyć 100% vatu, a od osobowego 60%. Chodzi mi o to czy po takiej przeróbce nie powinienem w jakiś sposób skorygować deklaracji i zwrócić im 40% vatu?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Sprowadzony bus - tablice
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 12:14 
Witam wszystkich. Kupiłem u nas w kraju sprowadzonego busa na niemieckich tablicach. Tablice nie są celne z czerwonym paskiem tylko zwykłe, takie na jakich jeżdżą niemcy. Zastanawiam sie czy w naszym urzędzie komunikacji z tego tytułu nie będzie żadnych problemów z zarejestrowaniem auta. Mam Brief i wymeldowanie, także wszystkie papiery są OK. Muszę zrobić pierwszy przegląd i czy nie lepiej będzie ściągnąć te tablice żeby w dokumentach było że auto nie miało tablic i przyjechało na lawecie ? W druku Vat 24 do US tez jest rubryka gdzie należy wpisać numery tablic. Co sądzicie, czy bezpieczniej będzie tak zrobić czy raczej nie ma to większego znaczenia ?


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 12:53 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 20 Lis, 2006 21:22
Posty: 1263
Miejscowość: Poznań
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Samochód: Ducato
Silnik: 2.3jtd
skoro masz wymeldowanie, to skąd masz tablice?
a tak na marginesie to polskich urzędów nie interesują tablice.
tak na marginesie to ciekawe jest to, że teraz wydział komunikacji zabiera brief, czy to jest zgodne z prawem?

_________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem...
Big Bad and Black - Ram 2500
Ducato 2.3 2002
MB 512d '97
Jeep WJ 4.7 V8
BMW K1200R..respect
AUSA CH200


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 12:57 
Słyszałem że niemcy nie zabieraja tablic tylko zrywają te okragłe naklejki z nich, a polacy naklejają takie same, jakieś podrabiane


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 12:58 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 04 Gru, 2007 18:09
Posty: 468
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Samochód: Multivan
Silnik: 2.4 AAB
To jakaś lipa. Jeżeli jest wymeldowany z Niemiec to blachy zabierają. Jeżeli masz dokument wymeldowania to jakie masz tablice nie powinno ich interesować. A tablice masz takie same w briefie :?: a ubezpieczenie? Na moje ktoś wymeldował i powiedział że tablice zgubił i na lewo nim przyjechał z tymi blachami. Wydaje mi się na 99% że nie możesz na nich jeździć zgodnie z prawem. Chyba że przez ostatni rok coś się zmieniło


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 15:56 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5563
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Ja jak wymeldowywalem auto na stałe juz w Gorlitz ponad rok temu to wbili pieczatke ze wymeldowany i na tym koniec. Wyglupilem sie przychodząc z tablicami (zwykłe niemieckie) poniewaz nikt sie nawet o nie nie spytał i tym sposobem wróciłem z nimi do PL , ja tez nie chcialem byc nadgorliwy i się upominać aby mi je na siłe zabrali ;). Wypielnilem oświadczenie iz auto wyjezdza z kraju na export i tyle.

Co do kolegi to na przegląd może zawieśc auto z tablicami ale w zaświadczeniu na przeglądzie niech wpisza ze auto jest BEZ TABLIC. To samo wpisuje sie na wniosku do Wydziału Komunikacji ze jest bez tablic. Jezeli wpisze nr rejestracyjny to w WK mu będa kazali zdać stare obcokrajowe tablice. Aha tylko trzeba pamietac ze tak czy siak auto musi na lawecie pojechac na przegląd aby bylo zgodnie z prawem.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 16:11 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 30 Lip, 2007 08:59
Posty: 974
Miejscowość: wielkopolska
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Samochód: stare ale jadą :)
Silnik: PB,ON,LPG=16,8 lytra
tak, Sterciu ma rację,
pisz BEZ TABLIC

zatrzymasz je sobie na pamiątkę ;D

przy wymeldowaniu usuwają naklejki - herb i datę przeglądu.

_________________
psuj no.1


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 16:30 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 03 Wrz, 2006 12:23
Posty: 1060
Miejscowość: slask
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Co wy piszecie?Jakie tablice zabieraja? moga zabrac ale nie musza.Jak chcesz to je zostawiasz i oddajesz tylko okragle znaczki,i jesli chcesz do pol roku mozesz auto zarejstrowac na te same tablice.
A ty w papierach pisz nr.nr rejestracyjny ostatni z brifu i bedzie OK bo na te tablice z czerwonym paskiem jest osobny dowod ktry po uplywie terminu mozesz wyrzucic razem z tablicami.
Plusem dla twojego auta jest to ze ma jeszcze wazny niemiecki przeglad ktory przy odrobinie szczescia uda sie przeniesc na polske i nie bedziesz musial robic pierwszego przegladu.O to pytaj w referacie komunikacji.
Drugim plusem jest to ze auto przyjechalo do polski na kolach co swiadczy ze raczej jest w dobrym stanie technicznym.

_________________
Biodiesel - Flower Power
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 16:37 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 30 Lip, 2007 08:59
Posty: 974
Miejscowość: wielkopolska
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Samochód: stare ale jadą :)
Silnik: PB,ON,LPG=16,8 lytra
a po co masz pisać....
auto bez tablic i koniec.
nie bądź nadgorliwy....bo urzędnicy są jeszcze bardziej nadgorliwi....

_________________
psuj no.1


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 16:47 
Pojechałem na przegląd, a przed samą stacją diagnostyczną na chodniku:) zdjąłem tablice, uznałem że lepiej będzie bez tablic, bo nie wiadomo do czego mogą przyczepić się urzędasy. Teraz mam wpisane w papierach " bez numerów ". Ciekawostka taka dla zainteresowanych że pierwszy przegląd potaniał i kosztuje teraz 100 PLNów.

Na przeglądzie napotkałem znowu problem ponieważ w niemieckim brifie wbite było że auto ma dwa miejsca siedzące , a diagnosta stwierdził że są trzy ( bo tyle faktycznie w ducato jest ) i tyle też wpisał w papiery, zaznaczając odrazu że mi tego w urzędzie komunikacji nie zarejestrują bo jest niezgodność w dokumentach. Jednym słowem cyrk.


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 17:16 
tak kolego jest z tymi siedzeniami musisz osobny przeglad na nie zrobić,ja zmienialem u siebe w LTku z fotela na kanape i sam to zrobilem myslalem ze pojade normalnie na przeglad i mi wpisze ze 3 miejsca a to nie takie łatwe. Musi byc który warsztat to robił jakich śrub mocujacych użyl itp. nie pomoge ci dokładnie kolega ale wiem ze trochę mialem z tym zachodu :/


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 01 Gru, 2009 17:20 
Ja nic nie zmieniałem, wszystko oryginał. Widocznie u niemca wpisują w dowód że jest to auto dwusiedzeniowe, a u nas znowu liczy się ile osób na tym siądzie w tym przypadku trzy.

Już widze jakie jaja będą przy rejestracji i ile zachodu przy tym będzie.


Góra
   
 
 
 [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group