Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pią 13 Gru, 2013 16:22

Obecny czas: Pią 13 Gru, 2013 16:22
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią 11 Sie, 2006 18:29 
Offline
Szara Eminencja

Rejestracja: Czw 09 Lut, 2006 13:42
Posty: 760
Miejscowość: Bus-forum.pl
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Samochód: T4
Silnik: 2.5 TDI
Jak wypowiedzieć umowę - OC

Każdy posiadacz pojazdu samochodowego zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Umowę ubezpieczenia OC jest zawierana najczęściej na okres 12 miesięcy, przy czym polisa ubezpieczeniowa ulega automatycznemu przedłużeniu na kolejny rok, jeżeli w okresie trwania tej umowy posiadacz zapłacił całą składkę. Jeżeli jednak mamy zamiar zmienić firmę ubezpieczeniową zajmującą się ubezpieczeniem naszego pojazdu, należy wówczas złożyć pisemne wypowiedzenie umowy najpóźniej na dzień przed jej wygaśnięciem.




Przykładowy wniosek o wypowiedzenie umowy OC:
http://ubezpieczenia.przemysl.pl/images ... zenie2.pdf



Co z ubezpieczeniem po kupnie używanego samochodu?

W momencie nabycia pojazdu na nabywce przechodzą prawa i obowiązki zbywcy pojazdu wynikające z umowy ubezieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych .

Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych trwa do końca okresu na jaki została zawarta chyba, że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

Poniżej wzór wniosku o wypowiedzenie OC składane przez nabywcę:
http://ubezpieczenia.przemysl.pl/images ... dzenie.pdf



Jeżeli nowy nabywca nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy.

Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia jeżeli nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy.
W takim przypadku odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń kończy się z upływem 12 miesięcy, za które przypadała nie zapłaconaw całośc składka.

W razie nabycia pojazdu mechanicznego bez ważnego ubezpieczenia OC nabywca zobowiazany jest do zawarcia umowy ubezpieczeniowej w dniu sporządzenia umowy potwierdzajacej fakt nabycia pojazdu mechnicznego.

_________________
http://bus-forum.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 20 Maj, 2007 09:25 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Maj, 2007 09:13
Posty: 2605
Miejscowość: Kolbuszowa
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
A jak wyglada sprawa z OC jezeli kupilem samochod z OC od kogoś kto miał polisę ze zniżką a nowy wlasciciel znizki nie ma? Czy nastepuje rekalkulacja składki?

W ubieglym roku kupowalem Golfa, poprzedni wlasciciel mial OC w Warcie, pełna zniżka. Samochod byl zarejestrowalem na osobe ze zniżka max i na mnie (znizek brak). Po zakupie pani w warcie powiedziala ze "Tu jest wspolwlasciciel, polise trzeba przeliczyć itp".... Wyszlo na to ze bede musial oplacic roznice pomiedzy polisą ktora wychodzi dla mnie a tym co oplacil poprzedni wlasciciel. W zwiazku z tym zaproponowala ta pani zeby wypowiedziec tamtą polisę (pomimo tego ze jeszcze pol roku byla wazna), oraz zeby ubezpieczyc u niej w agencji w HDI, co wyjdzie mnie taniej. Straszyla mnie OC z warty w wysokosci ok 1000 zł a w HDI 250, wiec sie zgodzilem.


Teraz Kupilem T4, jakoze OC bylo w PZU poszedlem tam zapytać co z polisą (wazna jeszcze 3 miesiace). Tam pan przepisal polise na mnie, powiedzial ze nic doplacac nie trzeba, a jak sie bedzie konczyc to moge ja wypowiedziec albo oplacic skladke i zostac u nich.

Kto miał rację?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 20 Maj, 2007 09:44 
i Ci i Ci pewnie, z polskim OC to jest tak namieszane ze przegięcie.... np. za współwłaściciela nie mającego prawka wszystkie ubezpieczalnie doliczają kasę oprócz samopomocy, za to np. za busy powyżej 8 osób włącznie mają 200% większe OC, czyli w przypadku mojego taty jakieś 1200 zł rocznie... TUW, za mnie bo nie mam 25 lat liczy +60 %, jakieś 780 zł bez NW jej tam wyszło, PZU nawet nie pytam bo dopłata 240 zł za mnie... Byłem u takiego gościa, że tak powiem multi ubezpieczyciela to mi policzył najtańsze za 750 zł. I o dziwo, zadzwoniłem do Link4, a tu szok, facet mi wyliczył 560 zł. Ktoś mi kiedyś mówił, że oni zaniżają specjalnie przez telefon, a rachunek przychodzi większy. Prawda to ? ma ktoś w link 4 ubezpieczone ?


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 20 Maj, 2007 21:57 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 14 Kwi, 2006 18:36
Posty: 326
Miejscowość: wziąć na t5 busko-z
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: VW T4
Silnik: 2,5tdi
a mówiłeś w link4 że chodzi o busa bo z pojemności i rocznika tak sobie wyliczyli a jak sie dowiedzieli że 8osobowy to chcieli przy pełnych znizkach 1100zł

_________________
artek30
VW t4 1,9td t42,5 tdi
HONDA XL600V transAlp
K-750
MB c200d jestem też na: http://www.w202.pl


nie pożądaj żony bliźniego swego... nadaremnie


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 20 Maj, 2007 23:04 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pon 14 Maj, 2007 15:44
Posty: 59
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam.
Ja dodam, ze w TUW byla fajna promocja na AC. Nie wiem, czy jescze jest ale ja to wykorzystalem. Mianowicie, jezeli wykupi sie u nich AC+OC w ciagu 30 dni od zakupu auta, to daja odrazu 40% znizki na AC, ktore po roku przechodzi juz na stale. Co do OC, to chyba jedni z niewielu maja cos takiego, ze znizki sa liczone dla malzenstwa. Od paru lat rejestrowalem samochody na Zone i ma juz full znizek. Poszedlem do Warty zarejestrowac busa na siebie i bylem milo zaskoczony bo mimo, ze ona wogole nie byla wspolwlascicielem, to dostalem po niej wszystkie znizki na OC. Za Transita z 97 roku 2.5D (6 osobowy) place za rok niecale 1800 zl. AC+OC.

Pawel


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 21 Maj, 2007 05:36 
jak w linku mówiłem o wszystkim, bo już się szykowaliśmy do umowy że tak powiem.


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 27 Lut, 2008 16:48 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 24 Lut, 2008 18:04
Posty: 1038
Miejscowość: Krosno
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ja mam T4 2,4D na 8 osób - ciężarowo-osobowy. Z tego co się poinformowałem to liczy się to co jest pierwsze w dowodzie, czyli ciężarowy.

Poprzedni właściciel miał w warcie, gdybym przedłużył jego umowe to płace następną rate coś ok 220zł, co dalej się okazuje, że nie mam 25lat i płace 100% dodatku, co dalej, płace 2 rate już 440zł a pierwszą musze wyrównać, czyli cały koszt to już 660zł, a np. w PZU mam cały rok przy full zniżkach 440zł.

b8tz napisał(a):
A jak wyglada sprawa z OC jezeli kupilem samochod z OC od kogoś kto miał polisę ze zniżką a nowy wlasciciel znizki nie ma? Czy nastepuje rekalkulacja składki?


Jeżeli nie miałbym zniżek a poprzedni właściciel miał np full, to jestem zmuszony pewnie zrobić to samo z wyrównaniem do stanu 100% płatności.

Różne firmy mają różne zasady - jest możliwosc, że w jednej musisz wyrównac, a w innej nie musisz.

_________________
[color=#0040BF]NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ[/color]


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 16 Sty, 2009 08:19 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Gru, 2008 13:33
Posty: 20
Miejscowość: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: VW Transporter
Silnik: 2.5 TDI 102km
Ja kupiłem t4 2.5 TDI ubezpieczenie zaczeło się 28 sierpnia 2008 auto kupiłem końcem września 2008. Ubezpieczenie podzielone był na dwie raty po 223 zł.
Zaszedłem do biura ubezpieczeniowego chciałem odrazu mieć spokój z drugą ratą.
Pytam Pani w biurze co z tym ubezpieczeniem czy moge je przejąc czy muszę coś dopłacać czy tylko 2 rate. Powiedziałem Pani że miałem wcześniej ubezpieczenie na mnie właściciela i ojciec jako współwłaściciel z pełną zniżką ( auto miałem na siebie 8 miesiecy i zaraz po nim kupiłem t4). Mowie że niestety nie mogłem już rejestrować ojca jako współwłaściciela i pytam czy odziedziczyłem zniżkę po ojcu, Pani na to tak oczywiscie 60%.

I tak ubezpieczenie mojej T4 2.5 TDI kosztowało zaledwie 446 zł

Ubezpieczenie zawarte w PZM .

_________________
=======================
www.ac.moto.net.pl - Auto Części VW Audi Skoda Seat


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 08 Maj, 2010 15:53 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Sob 16 Maj, 2009 10:48
Posty: 51
Miejscowość: zagłębie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Właśnie zmieniłem w tej chwili ubezpieczyciela .Byłem w "BENEFI" i w tamtym roku płaciłem bez zniżek 718 zł za OC , po roku ubezpieczenia zapropnowałi już 1249zł więc wypowiedziałem tę polisę i tu trzeba zachowac ostrożność !!! Niektóre towarzystwa liczą wypowiedzenie nie od daty stempla pocztowego tylko od momentu znalezienia sie tego pisma "na biurku".
Po rozmowie z brokerem dowiedziałem się ze od 1 kwietnia b.r. WARTA daje przy przeniesieniu sie do innego ubezpieczyciela 60% znizki ,z tym że kwota bazowa jest dośc wysoka bo dla T4 to 2400 zł ,ale zawsze to taniej wyszło mi 800 zł ,HDI 1004 .
Nie wszystkie biura ubezpieczają ciężarowe i tak MTU pocztowy rozpocznie od czerwca tego roku ubezpieczenia dla m.in.T4.Dlatego warto szukać.


Góra
 Profil  
 
 
 [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group