Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pią 13 Gru, 2013 16:25

Obecny czas: Pią 13 Gru, 2013 16:25
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 19:36 
Online
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Mar, 2010 11:28
Posty: 927
Miejscowość: Inowrocław, woj.Kujawsko-Pomoskie
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Samochód: BMW E46 Compact
Silnik: 316ti
Ja się cieszę że mam już to za sobą, fakt że zdałem za 3 razem ale do kompa nie musiałem 2razy podchodzić ;D Dzisiaj to inna bajka, fakt że też robiłem na kompie ale to był dopiero początek takich testów. Współczuję tym co teraz zdają 8-)


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 19:54 
Offline
Guru
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 17 Sty, 2009 14:18
Posty: 250
Miejscowość: Zabrze
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Sterciu
Kolego jak to jest z B+E

Ile max moze miec zestaw?
3,5 +laweta 3,5?

Masa własna pojazdu ciagnacego nie moze byc mniejsza od DMC lawety wiec jakim cudem VW touareg ma 3 tony na haku a samo auto jest lzejsze?

_________________
Vw T5 2,5 TDI 174km 4Motion Long - Od nowości
Mercedes-Benz 500 SEC benzyna
Mercedes-Benz 230 CE benzyna
Mercedes-Benz S 350 diesel - Od nowości
Daimler-chrysler CLK 320 benzyna W209
FIAT 600 - Fabrycznie nowy


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:07 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 03 Wrz, 2006 12:23
Posty: 1059
Miejscowość: slask
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Jestem na etapie nauki jazdy na B+E
Kurs coś 800- 1000 zł
Egazamin 160 zł
Płyny,światła i sprzęganie zestawu.Plac jak wyżej pisali i potem miasto.
B+E upoważnia do jazdy zestawem w sumie do 7 ton DMC
Co to turana to może 3 ton nie ma i musiałby być doładowany na tyle żeby przyczepa nie przekraczała jego masy.
Tak samo jest np z sprinterem ma mase 1700 kg i na haku 2 tony

_________________
Biodiesel - Flower Power
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:08 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 04 Lut, 2008 09:42
Posty: 577
Miejscowość: SZCZECIN
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Samochód: T4
Silnik: ACU+LPG
egzamin B+E bułka z masłem, tylko czekasz na niego długo

w Szczecinie, na ta kategorie egzamin robią 2x w miesiący w środy, ja czekałem 4tyg :crazy:

losowany jest jeden z zestawów:

zestaw 1
parkowanie skośne (wjazd przodem - wyjazd tyłem)
parkowanie prostopadłe (wjazd tyłem - wyjazd przodem)

zestaw 2
parkowanie prostopadłe (wjazd przodem - wyjazd tyłem)
ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu

jazda w ruchu miejskim 25min

powodzenia


Wańka napisał(a):
[size=150]Kolego jak to jest z B+E Ile max moze miec zestaw? 3,5 +laweta 3,5?


przecież to już było

http://img91.imageshack.us/i/przyczepaakatpjrk9.jpg/

_________________
faceci się nie starzeją, tylko im zabawki drożeją


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:14 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 478
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Jumper, Iveco 35-10
Silnik: 2.0hdi, 2.5TD
Dzięki za odpowiedzi. W tym tygodniu postaram się zapisać na kurs. Już na samą myśl o egzaminie skręca mnie :) Pamiętam jak 9 lat temu zdawałem na B. Ogólnie zdałem za 1 razem ale to była loteria. Teraz mam już parę latek więcej i znowu będę musiał wchodzić w dupę egzaminatorowi :F Wkurzę się jak mi powie, że jechałem o 1km za szybko, za wolno, czy coś w tym stylu.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:19 
Online
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Mar, 2010 11:28
Posty: 927
Miejscowość: Inowrocław, woj.Kujawsko-Pomoskie
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Samochód: BMW E46 Compact
Silnik: 316ti
Wańka
a czasem DMC tego VW nie jest ok 3000km? bo 2000kg na bank waży a nawet chyba więcej, aż musiałem spr w katalogu.
Touareg W12 i V10tdi mają DMC=3070/3080kg, pozostałe silniki ok 2945kg, więc taki Touareg może pociągnąć 3000kg przyczepę.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:32 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
dawid1984 napisał(a):
Tak samo jest np z sprinterem ma mase 1700 kg i na haku 2 tony


Który sprinter ?? ;)

Boxer waży 1950kg , Ducato 2100kg , a sprinter maxi blaszak jak pamietam koło 2200~2300kg ;)

Auta sprawdzone w/g wagi niejednokrotnie. W/g dowodu zanizoną ma mase własną ducato poniewaz 2050kg bodajze ma wpisane , a sprinter równo wpisane ma 2000kg. Jedynie Boxer tyle ile wazy , tyle ma w dowodzie wpisane.

andrewa1 napisał(a):
dzisiaj dostalem plyte z egzminami nie wytrzymalem i siadlem do egzaminu

na kat B 3 byki mimo iz wszystkie 18pytan poprawnie zaznaczone to jeszcze trzeba było coś zaznaczyć

na kat C poszło lepiej 2 byki

powiem tak pytania do :ass: nie dziwie sie ze tak ludziska nazekają :faja:


egzamin teoretyczny aby nie zdać trzeba być naprawde nieprzygotowanym , a wystarczy dwa popołudnia poświęcic i zna sie testy i odpowiedzi na pamieć :mrgreen:

Te pytania niektóre sa tak durnie skonstruowane ze ja rozwiązując testy robie kilka błędów w nich czytajac pytanie i próbujac wziąsc na logike odpowiedz :mrgreen: .


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:39 
Online
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Mar, 2010 11:28
Posty: 927
Miejscowość: Inowrocław, woj.Kujawsko-Pomoskie
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Samochód: BMW E46 Compact
Silnik: 316ti
Tylko na aby ciągnąć przyczepę nie liczy się masy własnej pojazdu tylko Dopuszczalną Masę Pojazdu=DMC,
DMC przyczepy nie może przekroczyć DMC auta co ją ciągnie. Tak np VW LT35 ma DMC 3.5T o teoretycznie mógł by ciągnąć przyczepę o DMC 3.5T. Wszytko zależy jak ma wbite w dowód i jaki hak ma zamontowany.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:39 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
kat825 napisał(a):
Ja się cieszę że mam już to za sobą, fakt że zdałem za 3 razem ale do kompa nie musiałem 2razy podchodzić ;D Dzisiaj to inna bajka, fakt że też robiłem na kompie ale to był dopiero początek takich testów. Współczuję tym co teraz zdają 8-)


Na komputerach to jest bajka zdawać , ja zdawalem jak jeszcze komputerów nie było to wtedy była masakra :mrgreen: . Czekanie na wyniki prawie 2 godziny i dopiero egzamin praktyczny. A teraz odrazu wynik sie zda i się wie czy iśc dalej na praktyczny czy opłacic sobie nastepny egzamin ;).

Ale naszczescie egzaminu państwowego teoretycznego z kategorii doszkalajacych nie ma ;). Czyli z kat E/B , E/C , E/D.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Wto 16 Mar, 2010 20:42 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
kat825 napisał(a):
Tylko na aby ciągnąć przyczepę nie liczy się masy własnej pojazdu tylko Dopuszczalną Masę Pojazdu=DMC,
DMC przyczepy nie może przekroczyć DMC auta co ją ciągnie. Tak np VW LT35 ma DMC 3.5T o teoretycznie mógł by ciągnąć przyczepę o DMC 3.5T. Wszytko zależy jak ma wbite w dowód i jaki hak ma zamontowany.


Wyżej kolega Arek przytoczyl słynną tabelke z której wszystko dokładnie wynika co , jak i kierdy można ciągnac ;).

Niżej ją wklejam ponownie na forum juz którys raz :)

I to jest prawda ze dmc przyczepy nie może przekraczac masy wlasnej pojazdu i to ze DMC nie może przekroczyc DMC pojazdu ciągnącego , ale kazde warunki muszą być spelnione w innych sytuacjach (przykładowo ciągnięcie przyczepy na samą kat B , lub na kat E/B). Jednak przy pospolitych przyczepach z hamulcem najazdowym (posiadając kat. E/B) pojazd o DMC 3500kg może pociągnac maksymalnie przyczepe o DMC 2625kg. Czyli cały zespól powienien miec DMC 6125kg.

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Czw 18 Mar, 2010 19:59 
Offline
Uzależniony

Rejestracja: Czw 18 Mar, 2010 13:50
Posty: 155
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Samochód: Sprinter
Silnik: 319 cdi
jak długo trwa we Wrocławiu kurs na kat E? Wiem juz ze tysiaka-chce zapisac sie na zrobienie kat E tylko mam tak roztrzepane jazdy,że trzeba bedzie troche wyhamowac...a wiecie jak to jest na własnym garnuszku-nie jezdzisz-nie zarabiasz.Licze,że ostatecznie w kwietniu ale marzy mi sie Marzec.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: Prawko na lawetę ??
PostWysłany: Nie 21 Mar, 2010 16:47 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Madok napisał(a):
jak długo trwa we Wrocławiu kurs na kat E?




To tak jak byś spytal ile zajmuje czasu przejscie na piechote z Krzyków do Rynku we Wrocławiu. Jeden zajdzie w pół godziny ,inny w trzy godziny.

Wszystko zalezy od Twoich predyspozycji czasowych. Jezeli będziesz jezdzil co dzień to praktyke zaliczysz w tydzień. Teoria zalezy od ośrodka , ale zwykle trwa dwa tygodnie , trzy spotkania w tygodniu.

Taki standardowy czas kursu całego to około miesiąca do półtora + czas oczekiwania na egzamin. Dwa tygodnie teoria , i dwa - trzy a nawet cztery tygodnie jazdy jezdząc powiedzmy raz lub dwa razy w tygodniu po 2 godziny.




Cytuj:
Wiem juz ze tysiaka-chce zapisac sie na zrobienie kat E




w jakim OSK chcesz robic ten kurs jesli to nie tajemnica ??

Cytuj:
tylko mam tak roztrzepane jazdy,że trzeba bedzie troche wyhamowac...a wiecie jak to jest na własnym garnuszku-nie jezdzisz-nie zarabiasz.


Ja ten problem rozwiązalem u siebie i zatrudnilismy pracownika , teraz mam tyle czasu ze az niemoge usiedziec w firmie na tyłku :lol: .

Cytuj:
Licze,że ostatecznie w kwietniu ale marzy mi sie Marzec.


miesiac tutaj nie ma zbytnio znaczenia , jeżdzić trzeba umiec we wszystkich warunkach , czy to miesąc zimowy , wiosenny , letni czy jesienny to nie powinno miec znaczenia dla kursanta ;)


Ostatnio edytowany przez Sterciu, Nie 21 Mar, 2010 16:56, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 21 Mar, 2010 20:34 
Kolego Sterciu mozesz mi wyjasnic jak to jest jak juz zrobie Prawko kat. D (egzamin wew. juz zaliczylem od kwietnia mam jazdy) .Chcialbym otworzyc wyzej opisana dzialalnosc i starac sie o dofinansowanie z funduszy unijnych na kwalifikacje wstepna. No i tu moje pytanie czy aby zalapac sie na dofinansowanie KW musze byc/nie byc zarejestrowany jako bezrobotny , czy juz gdzies pracowac?? W Maju skacze 22 lata prowo jazdy kat B mam od 2006 roku , gubie sie w tym wszystkim. Nie chce obudzic sie z "reka w nocniku"


Góra
   
 
 
PostWysłany: Nie 21 Mar, 2010 22:49 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5562
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
mTconan, niestety Ci nie pomoge poniewaz te projekty dofinansowań unijnych się zmieniaja co jakis czas i najlepiej jakbys sie udał gdzies gdzie robia KW w Twojej okolicy i się dowiedział ,udal do UP równiez.

Ogolnie to takie szkolenia skierowane sa do malych i mikro przedsiębiorstw więc podejrzewam trzeba mec zatrudnienie jakieś. Ale znow podobno Urząd Pracy w ramach dofinansowań unijnych tez jakies projekty mają dla bezrobotnych.

W kazdym województwie inne wymagana trzeba spelniac aby sie na taki kurs dostac więc też dokladnie mi cięzko cokolwiek powiedziec. Najlepiej znalesc jakiś OSK w okolicy Twojego miejsca zamieszkania który organizuje takie kursy których realizatorem jest CENTRUM SZKOLENIA IGIELSKI bo oni w całej PL wspólpracują z OSK widze. Ja akurat jak sie dowiadywałem ostatnio to tylko o szkolenie okresowe , o KW niestety nic nie pytałem.

Ale tak na chłopski rozum to biorąc to jezeli organizuje jakies OSK i mozna isc i samemu sie zapisac na taki kurs wspólfinansowany ze srodków europejskich to pewnie zatrudnienie trzeba mieć , co innego gdy poprzez Urząd Pracy sie załatwia taki kurs, to wtedy trzeba byc zarejestrowanym bezrobotnym. Ale w błąd tutaj nie chce wprowadzać poniewaz nie interesowalem sie ak dogłębniej tymi szkoleniami finansowanymi ze srodków uni europejskiej więc tez dokładnie nie wiem jakie są warunki w ich uczestnictwu.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 22 Mar, 2010 12:47 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 04 Lut, 2008 09:42
Posty: 577
Miejscowość: SZCZECIN
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Samochód: T4
Silnik: ACU+LPG
mTconan poczekaj trochę bo KW będzie trwała 140h to będzie tańsza

_________________
faceci się nie starzeją, tylko im zabawki drożeją


Góra
 Profil  
 
 
 [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group