Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Sob 04 Sty, 2014 16:18

Obecny czas: Sob 04 Sty, 2014 16:18
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob 06 Mar, 2010 19:04 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Lis, 2008 20:42
Posty: 1067
Miejscowość: Obniżenie Górnej Warty, zDolny Śląsk
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Samochód: te5
Silnik: na ropę
michalman dobrze pisze :smile:

Ty też w sumie sam sobie w jednym poście odpowiadasz:
kat825 napisał(a):
wydanie kasy na uprawnienia po których ciul wie czy się dostanie prace.

kat825 napisał(a):
Jak się ma uprawnienia C+E, na dźwigi, koparki to sporo jest ogłoszeń




Widzisz sam po ilości postów jakie się pojawiło, jak drażliwy dla wielu osób jest to temat. W Twojej okolicy również może być ktoś taki i szybko Cię sprzeda odpowiednim organom.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 06 Mar, 2010 19:53 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5571
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
erbi napisał(a):
Sterciu zauważ że w umowie nie ma nic o minimalnej ilości zleceń lub gwarantowanego przebiegu. Więc żeby nie było tak że dostaniesz 1 zlecenie na miesiąc.


Teraz dopiero przejrzałem dokładnie ta stronę i widze ze jest tam faktycznie umowa. W przypadku brania auta w leasing jak oni oferują to zaki zapis w umowie ma znaczenie , jednak w przypadku jak posiada się auto juz nie koniecznie. Ja ewentualnie jakbym mial podpisac umowe to jako kolejną, jak by miały jakies zlecenia spływać od nich to dobrze , mam swoją klientele ale zawsze kilka zleceń więcej to więcej. W przypadku brania auta w leasing calkiem inaczej umowe bym skonstruował , wtedy musieli by dać zabezpieczenie przynajmniej takie aby było pokrycie chociaż na spłate leasingu przez cały jego okres trwania. Tylko co jak nagle firma sie wysypie i zniknie , slad po nich zaginie a zostanie sie z leasingiem do spłacenia. Ja nawet tej opcji nie brałem pod uwage po nie lubie zadnych "kredytów" bankowych.

Jak wróce do domu to bede z ciekawości dzwonił do nich.

A co do kolegi co chce sobie dorobić na boku to powiem tylko tak , fajnie wszystko z boku wygląda , każdy interes jest fajny jak widać go z boku , jak firmy nowymi autami się wożą itp. A w gruncie rzeczy okazuje sie ze niejedna niby taka pręzna firma w dołku jest , pozadłuzana strasznie i ledwo koniec z końcem ciągnie. Tak samo jest z transportem , fajnie to wygląda z boku , kazdy jezdzi , wozi ludzi/towar a w rzeczywistości sie zastanawia czy jutro albo za miesiac bedzie miał zlecenia i czy przetrwa na rynku kolejny rok. A tez własnie duza zasługa jest takich co na lewo jezdzą , i to nie chodzi ze kolega chce tak jezdzić tylko , takich ludzi jest mnóstwo co tak sobie kalkuluje.Lepiej zamiast inwestować w kupno auta aby sobie dorobić to lepiej zainwestowac w siebie , porobić sobie uprawnienia i wtedy jest duzo wieksza szansa na znalezienie pracy. Fakt teraz w tych czas jak ktoś nie ma zadnych uprawnień , nawet chociazby głupiej kategorii prawa jazdy E/C + kursy potrzebne do zawodu kierowcy (choć i z nimi jest cięzko znaleśc prace , ale można to zrobić bo są firmy co szukają kierowców na budowe , i mysle ze jazda za 2500zł miesięcznie po 6-8 godzin to nie jest zle) to praktycznie ma dwa razy mniejsze szanse na znalezienie czegos. Ale własnie na tym polega to aby robić uprawnienia , a kolega skoro siedzi na kuroniu to Urząd Pracy organizuje duzo róznych kursów które mozna zrobić najprościej mówiąc "za frajer" tylko trzeba tego chciec.

Podsumowując , albo sie brac za to tak jak nalezy , zarejestrować działalnośc , porobić wymagane "papiery" i wtedy mozna myslec o jezdzeniu z ludzmi. A siedząc na kuroniu i sobie dorabiajac to wydaje mi sie ze jest na tej zasadzie , brac kuroniówke , nic nie robić , a jeszcze na lewo dorabiać ile się. Kazdy by tak chciał , tez bym tak chcial , nie płacić tych przeklętych ZUSów , vatów itp , miec wszystko w d.... i kase na czysto. Ja na miejscu kolegi bym sie zastanowil nad otwarciem dzialalnosci a nie robotą na lewo. A co do zatrzymania , to panowie w zielonych mudurach od dłuzszego czasu sie odgrazają ze sie wezmą za kontrole małych busów osobowych (bo mają takie niestety prawo w przypadku transportu osobowego , w tym taksówki mogą kontrolowac) więc jak juz sie wezmą za to, wtedy szybko powpadają Ci co na lewo jezdzą niestety. A kary u nich są dotkliwe.....


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 07 Mar, 2010 11:40 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Mar, 2010 11:28
Posty: 941
Miejscowość: Inowrocław, woj.Kujawsko-Pomoskie
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Samochód: BMW E46 Compact
Silnik: 316ti
Co do wożenia to wiem że ciężko jest, ja planuję tylko aż znajdę porządną pracę na stałe, mam praktycznie 3 firmy gdzie bym jeździł i nie koniecznie z osobami (te firmy to są z mojej rodziny ;D ).
Co do kursów to czekam aż będą bo aktualnie brak ciekawych. Chcę zrobić kurs magazyniera bądź hurtownika, ewentualnie prawko na C i może też E, ale to dopiero może być na początku lata ponieważ jest przetarg na szkołę która będzie obsługiwała UP.
Co do busa to myślę kupić VW Multivana/Carawelle aby w razie czego, znalezienia stałej pracy mieć autko do jazdy na co dzień :grin:


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 07 Mar, 2010 12:41 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Śro 27 Sty, 2010 17:51
Posty: 47
Miejscowość: Rzeszów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Może powiem coś o kontrolach takich małych busów.
Policja sie nie czepia (Twierdzą że to nie ich sprawa).
Aktualnie jestem po kontroli ITD w firmie i 9tki tak samo były kontrolowane jak i większe (ale nie był sprawdzany czas pracy kierowców tylko lista obecności).

ITD na drodze zada jak sie skapnie że brak licencji to nie wystarczy ci kasy nawet jak busa sprzedaż, (np zapyta pasażera czy płacił za przejazd lub czy to wynajęty bus itd.. dużo mają sposobów)
Ale ITD na drodze nie szaleje za małymi busami. Gorzej jest ze służbą celną. Oni dostali uprawnienia ITD i chcą sie wykazać. Przy kontroli 1 pytanie to o licencję. Jak nie ma to sie zaczyna. Miałem przypadek że dzwonił do mnie taki niby przewoźnik i prosił o podstawienie busa pod izbę celną bo ich puścić nie chcieli. Ale oni znowu bardziej na Amerykanów czatują (czyli Białoruś, Ukraina).

A przecież licencja to nie problem. Certyfikat bo to największa przeszkoda można zrobić w miesiąc, wystarczy sie trochę pouczyć.

_________________
www.ramona.pl
Przewóz Osób Podkarpacie - Bawaria
Naprawy Mikrobusów Mercedes i Ford


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 07 Mar, 2010 13:14 
Offline
Sponsor 2013

Rejestracja: Śro 21 Lis, 2007 15:25
Posty: 5450
Miejscowość: Mazowieckie,Temporary-GB
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 193 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy
Samochód: Silny jak kon
Silnik: Lubi paliwko z Orlen
A teraz pytanie z innej beczki.Czy jadac regularnie z rodzina (co miesiac) np.na spotkanie rodzinne podlegam prawu tzn. wymaga sie ode mnie jakies licencji :?: Wydaje mi sie ze nie. :/
Ale moze sa bardziej poinformowani ode mnie.Jakby to obowiazywalo to znaczy ze polska zginie w krainie absurdow. Przeciez kazdy przepis mozna dowolnie zinterpretowac.Nie lepiej stworzyc elastyczne prawo i kazdy bedzie je przestrzegal.Oczywiscie nie jest to pytanie do nasz uzytkownikow tego forum.
Wydaje mi sie ze to wszystko sprawa Uni Europejskiej.Ona dba o nasze interesy.Doprowadzajac naszych przedsiebiorcow do bankructwa.A pozniej wpusci tu swoje firmy a my bedziemy bialymi murzynami do pracy.Sluchajac radia i patrzac co sie dzieje nie tylko w naszym kraju widze czarny scenariusz.Ale nic trzeba nie narzekac tylko pracowac. :lol2:

_________________
Sprzedam silnik 2,4D i caly osprzet napedowy do Vw T4.
Oraz 4 felgi z oponami Barum, gumy jak nowe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Zamienie z doplata Citrena C3 03 rok na busa dostawczego do 3,5T Dukato lub Iveco, po 2005r


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 07 Mar, 2010 13:41 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Maj, 2007 09:13
Posty: 2605
Miejscowość: Kolbuszowa
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
erbi

dla co poniektórych największym problemem jest założenie działalności.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 07:06 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Śro 27 Sty, 2010 17:51
Posty: 47
Miejscowość: Rzeszów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Peters z rodziną to możesz nawet piętrowym autobusem jechać i nikt ci nie ma prawa nic powiedzieć. Wystarczy ci prawko (w przypadku kierowania autobusem kat D) i nic więcej.

_________________
www.ramona.pl
Przewóz Osób Podkarpacie - Bawaria
Naprawy Mikrobusów Mercedes i Ford


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 09:45 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 24 Lut, 2008 18:04
Posty: 1038
Miejscowość: Krosno
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
erbi napisał(a):
Peters z rodziną to możesz nawet piętrowym autobusem jechać i nikt ci nie ma prawa nic powiedzieć. Wystarczy ci prawko (w przypadku kierowania autobusem kat D) i nic więcej.

A nie mogę np. jechać autobusem mając kat. C i nikogo nie przewożąc?

_________________
[color=#0040BF]NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ[/color]


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 10:17 
erbi napisał(a):
Peters z rodziną to możesz nawet piętrowym autobusem jechać i nikt ci nie ma prawa nic powiedzieć. Wystarczy ci prawko (w przypadku kierowania autobusem kat D) i nic więcej.
No właśnie że z tego co ja się orientuję to prawko nie wystarczy. Powyżej 9os musisz miec podobno pozwolenie ze starostwa (wydawane na 5 lat) ze auto masz na "Użytek własny".

Mnie zastanawia
Cytuj:
14. 1. Przewóz osób może odbywać się także samochodami ciężarowymi zgodnie z warunkami określonymi w ust. 2.
2. Samochodem ciężarowym można przewozić osoby siedzące na skrzyni ładunkowej, której burty są zamknięte i zabezpieczone przed samoczynnym otwarciem, pod warunkiem, że:
1) osoby nie zajmują miejsca między ładunkiem a kabiną kierowcy;
2) pojazd nie przekracza prędkości 50 km/h.
Podobno w USA to nadal bardzo popularny środek transportu dla robotników.


Góra
   
 
 
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 12:40 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pią 03 Paź, 2008 17:25
Posty: 50
Miejscowość: KLI
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Sterciu napisał(a):
Nie będe zakładał nowego tematu tylko tutaj może spytam. Spotkałem przed chwilą kierowcę jeżdzącego na zlecenia od firmy ECI SERWIS Sp. z o.o. Miał ktoś z Was z nimi do czynienia ??

Tutaj podaje ich strone , na ich stronie jest info ze podejmą wspólprace z kierowcami prowadzącymi własną działalnośc gospodarczą.

http://www.eciserwis.eu/praca.html

Warto się tym interesować czy sobie ich odpuścić ?? Nie miałem okazaji dłuzszej rozmowy przeprowadzić z tym kierowcą poniewaz staliśmy na parkingu chwile a z racji ze nam sie spieszylo musielismy wyruszyc dalej w droge. Jechał nowym transitem obklejonym reklamą przewoznika więc wygląda na to ze wziął auto w leasing tak jak na ich stronie pisze i są oferty za ich pomocą zakupu auta nowego poprzez leasing, a nastepnie podpisanie umowy z nimi na okres trwania leasingu. Firma z Krakowa z tego co widze.

Byłbym bardzo wdzieczy za jakies sprawdzone informacje jezeli ktoś ma o tej firmie.


Znalazłem coś takiego,zagłębiał się ktoś w ten temat??
http://etransport.pl/forum56020.0.html

Poczytałem trochę ,jest gorąco


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 16:28 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Śro 27 Sty, 2010 17:51
Posty: 47
Miejscowość: Rzeszów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Andrzej_P napisał(a):
A nie mogę np. jechać autobusem mając kat. C i nikogo nie przewożąc?

he he nie możesz.

A co do zezwolenia ze starostwa to pierwsze słysze. Ale zapytam i dam znać.

_________________
www.ramona.pl
Przewóz Osób Podkarpacie - Bawaria
Naprawy Mikrobusów Mercedes i Ford


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 18:08 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Maj, 2007 09:13
Posty: 2605
Miejscowość: Kolbuszowa
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Zezwolenie na przewozy na potrzeby własne potrzebne jest jeżeli prowadzisz działalność i np. autobusem przewozisz swoich pracowników.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 09 Mar, 2010 09:45 
nie dalej jak rok temu pytałem się telefonicznie w starostwie o przewóz własnych dzieci i jeżeli będę miał ich tyle że trzeba będzie je wozic autobusem to powinienem miec takie pozwolenie. Na razie znalazłem coś takiego
Cytuj:
art. 3
1. Przepisów ustawy nie stosuje się do przewozu drogowego wykonywanego pojazdami samochodowymi lub zespołami pojazdów:
[...]
3) przez podmioty niebędące przedsiębiorcami
- stosuje się odpowiednio przepisy ustawy dotyczące niezarobkowego przewozu drogowego.


http://www.youtube.com/watch?v=wk4IkbFfDO0


Góra
   
 
 
PostWysłany: Śro 17 Mar, 2010 20:13 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Śro 15 Kwi, 2009 19:42
Posty: 7
Miejscowość: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Cześć dziewczyny.

Pytanie mam, wprawdzie przetłukłem się przez cały wątek, ale nadal mam wątpliwości:
Otwieram firmę, przewóz gratów i osób będzie w niej jedynie okazjonalny - główna działalność nie ma z tym nic wspólnego. Tym niemniej raz na jakiś czas trzeba będzie zawieźć coś klientowi, raz na jakiś czas trzeba będzie przewieźć samego klienta. Gdzie i kiedy - wszystko zależy od konkretnego zlecenia.
Samochód to T4, 6 osób plus przedział bagażowy.
Orientuje się ktoś jakich potrzebuję papierów na to? I ile mogą one kosztować? Jedyne co mam na razie to samochód i prawo jazdy.
Gdzie szukać aktów prawnych regulujących te kwestie?

dzięki śliczne za odpowiedź.


Od moderatora - kolego czy Ty czasem forum nie pomyliłeś?


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 18 Mar, 2010 11:20 
Offline
Guru

Rejestracja: Pon 06 Kwi, 2009 17:56
Posty: 247
Miejscowość: Mrągowo
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Witaj koleżanko.

Słabo "przetłukłeś" ten wątek sporo zadajesz takie pytania. Przeczytaj go jeszcze raz,potem drugi i trzeci.

Pozdro.


Góra
 Profil  
 
 
 [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group