Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pią 03 Sty, 2014 05:44

Obecny czas: Pią 03 Sty, 2014 05:44
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią 01 Lip, 2011 18:22 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 05 Gru, 2010 09:52
Posty: 681
Miejscowość: JO81NB
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Samochód: Bezbusowy wyrodek
Niestety taka prawda.
Kolejne auto zwłaszcza w kredycie/leasingu trzeba brać po 3-4 głębokich wdechach. Znajomy obsługiwał koncerty i festiwale. Nabrał chyba z 5 aut bo przez trzy lata fajnie żarło ... aż w tym roku się wysrało bo kosztów miesięcznych na pięciu autach ponad 10tys zł.

Komornik u drzwi, wpis do KRD, jednoosobowa działalność gospodarcza więc odpowiedzialność całym majątkiem.

_________________
73! VY de SQ6KBX
Image


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 16 Sie, 2011 11:12 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Nie 14 Sie, 2011 19:25
Posty: 1
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam Wszystkich.Mam zamiar kupić auto dostawcze(najprawdopodobniej plandeke lub izoterme)mam na oku juz pewną spedycje pod ,którą bym jezdzil .Moje Pytanie brzmi nastepujaco.Jeżeli chce prowadzić transport do 3,5T,czy musze posiadac licencje,kurs na przewoz rzeczy ,zabezpieczenie finansowe,wypis na auto,oraz certyfikat?Czy te rzeczy są potrzebne do prowadzenia transportu do 3,5 DMC?Nastepne pytanie to jakie powinny być stawki od km?czytalem juz o stawkach w innym temacie ale tam są stawki od przewozu osób,a ja mam zamiar przewozic towary(rzczeczy).Jeżeli wszystko juz wypali moje stawki bedą następujące:1,60 lub 1,70 od przejechanego km.Czy te stawki nie są zbyt duże lub małe?Pytam dlatego ponieważ w transporcie do 3,5 t jestem zielony.Ma zamiar zacząć zarabiac na swoim.Bardzo prosze o odpowiedzi na zadane przezemnie pytania.Z góry dziękuje i Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 16 Sie, 2011 16:37 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5571
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
qwertus1987 napisał(a):
Witam Wszystkich.Mam zamiar kupić auto dostawcze(najprawdopodobniej plandeke lub izoterme)mam na oku juz pewną spedycje pod ,którą bym jezdzil .Moje Pytanie brzmi nastepujaco.Jeżeli chce prowadzić transport do 3,5T,czy musze posiadac licencje,kurs na przewoz rzeczy ,zabezpieczenie finansowe,wypis na auto,oraz certyfikat?Czy te rzeczy są potrzebne do prowadzenia transportu do 3,5 DMC?Nastepne pytanie to jakie powinny być stawki od km?czytalem juz o stawkach w innym temacie ale tam są stawki od przewozu osób,a ja mam zamiar przewozic towary(rzczeczy).Jeżeli wszystko juz wypali moje stawki bedą następujące:1,60 lub 1,70 od przejechanego km.Czy te stawki nie są zbyt duże lub małe?Pytam dlatego ponieważ w transporcie do 3,5 t jestem zielony.Ma zamiar zacząć zarabiac na swoim.Bardzo prosze o odpowiedzi na zadane przezemnie pytania.Z góry dziękuje i Pozdrawiam:)


Wszystko zalezy w jakiej spedycji bedziesz jezdzil. Do dmc 3,5T , czyli przy kat B prawa jazdy nie potrzebujesz kursu na przewóz rzeczy. Co do licencji to są firmy spedycyjne które wymagają takową a są takie które nie wymagają więc to juz zalezy gdzies bedziesz jezdził. Jezeli bedziesz ciągal przyczepe za sobą nawet od czasu do czasu to licencje musisz miec juz poniewaz to jest transport powyzej dmc 3,5T. Za plandeke 8 paletową mozesz próbować brac od 1,50-1,60 netto. Musisz napewno miec OCP , czyli ubezpieczenie Odpowiedzialnośc Cywilnej Przewoznika , to wymaga teraz prawie kazda firma dla której się jezdzi , a tez i dla Ciebie to jest ważne bo jak coś sie stanie z towarem (uszkodzi podczas transportu , podczas kolizji itd) to zebys odrazu z torbami nie poszedł.

Jezeli bedą wymagac licencji musisz zrobic certyfikat , pózniej zabezpieczenie finansowe miec i licencje wtedy zrobic , to tak w skrócie.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 26 Kwi, 2012 17:02 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Nie 05 Gru, 2010 23:14
Posty: 62
Miejscowość: Szamotuly,Larvik
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Samochód: caravella
Silnik: AETbenzyna,diesel
WITAM
Temat bardzo stary więc może go odświeżyć

A więc mam zamiar kupić furgon najlepiej maxa DMC3500 auto nie starsze niż 3 lata na początek za gotówke żeby nie zaczynać na minusie i do tąd było by jasne,pytanie co dalej, jakie papiery pozwolenia,firma na jakich warunkach?
myślałem wejść w firme kurierską jaką wybrać gdzie szukać?
Pytanie do was starych wyjadaczy i znających sie na temacie.
Czekam na poważne rady od was

_________________
Zycie bez silnikow spalinowych bylo by nudne


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 30 Lis, 2013 22:17 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Pią 25 Lis, 2011 11:18
Posty: 33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Lanos
Silnik: 1,4
Zakładasz własną działalność i możesz świadczyć usługi dla różnych kurierów jednocześnie. Teoretycznie, bo w praktyce nie da się czasowo tego ogarnąć. Za dużo jest teraz zleceń i za duże wymagania mają firmy co do kurierów. Złoty czas niestety minął - kilka lat temu była większa wolność na tym rynku i to kurierzy dyktowali warunki :/


________________________
Najmniej awaryjne auta świata


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 30 Lis, 2013 22:25 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Czw 24 Paź, 2013 19:35
Posty: 24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Renault Trafic
Silnik: 1.9
szanowny kondziro nie strasz nie strasz bo sie... Nie wszyscy muszą jeździć pod usługami kurierów. Ja planuje jeszcze w tym roku rozpocząć działalność a jako że mam już busa biore się za transport osób i rzeczy do jednego konkretnego kraju (oczywiscie po drodze też) no i w ciagu roku biore zestaw na przerzuty a z robotą nie jest tak źle. Jest wiele gorzej niż kilka lat temu ale dalej można sie z tego utrzymywać


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Wto 31 Gru, 2013 14:59 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Śro 20 Mar, 2013 14:45
Posty: 18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Nie jest słodko, kiedyś też tak myślałem. Trzeba iść na współpracę, ma ktoś może jakieś opinie o tej spedycji międzynarodowej z wizytówki?


Góra
 Profil  
 
 
 [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group