Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Śro 04 Mar, 2015 01:36

Obecny czas: Śro 04 Mar, 2015 01:36
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Citroen Jumper - opinie
PostWysłany: Czw 12 Gru, 2013 13:50 
Offline
Guru

Rejestracja: Czw 27 Wrz, 2007 09:35
Posty: 275
Miejscowość: kujawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
żaden błąd
tylko głupkowata podpucha raczej
ja też się zastanawiam czy 2,2 czy2,3 od fiata
ten 3 litrowy jest wspólny


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Citroen Jumper - opinie
PostWysłany: Czw 12 Gru, 2013 16:45 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 501
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Master, Jumper
Silnik: 2.8dti, 2.0hdi
Kacper pierw porównałeś minivana do auta dostawczego a potem kolejna bujda, że starsze ducato jest lepsze ? Mówisz że crafter nie ma tandetnych plastików ? trojaki chociaż nie rdzewieją a sprintery jeżdzą połatana jak szmudruchy, wstyd.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Citroen Jumper - opinie
PostWysłany: Czw 12 Gru, 2013 19:59 
Offline
Stary wyjadacz

Rejestracja: Pon 14 Sie, 2006 14:06
Posty: 1711
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Tomasz napisał(a):
Kacper pierw porównałeś minivana do auta dostawczego a potem kolejna bujda, że starsze ducato jest lepsze ?


Dla mnie żaden minivan. I to stworzone do dźwigania tony i to.
W czym starsze ducato jest lepsze? Trwalsze przede wszystkim. Tu auto świeżo po gwarancji, a rozklekotane już jakby nie wiem ile przejechane miało (a jest dbane).

_________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska
Image


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 12 Gru, 2013 20:26 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pon 14 Maj, 2007 15:44
Posty: 73
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
No i kurde pojechalem po Fiata, a kupilem Citroena. W Fiacie kazali mi czekac bo kogos obslugiwali, a ze Citroen byl obok, to tak wyszlo :) Nie powiem, kusil mnie caly czas ten 3.0
Szkoda tylko, ze ma kola 16" bo tydzien temu kupilem 4 zimowki 15" Auto odbieram w czwartek. Ogolnie chyba fajnie wyposazony. Czujniki parkowania, podgrzewana przednia szyba, fabryczne radio itd. Mam nadzieje, ze bedzie mi dobrze sie spisywal.
Tak z innej juz beczki, czy te 3.0 tez maja problem z temperatura przy mrozach ? Mialem w sumie 2 Ducato 2.8 i w zimie silnik niedogrzany, a w kabinie zimno, przy spokojnej jezdzie. Jak zatykalem wlot tektura, to znowu mi sie na autostradzie grzal.

Pozdrawiam
Pawel


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Czw 12 Gru, 2013 20:54 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 501
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Master, Jumper
Silnik: 2.8dti, 2.0hdi
Ducato II tak ma, że się nie dogrzewa. Koła 16 znaczy, że wzmocnione zawieszenie i większa ładowność w dowodzie.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Citroen Jumper - opinie
PostWysłany: Pią 13 Gru, 2013 15:28 
Offline
Guru

Rejestracja: Czw 27 Wrz, 2007 09:35
Posty: 275
Miejscowość: kujawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
a co na 15 to 3,5 tony nie mogą być?


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Citroen Jumper - opinie
PostWysłany: Pią 13 Gru, 2013 17:38 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 501
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Master, Jumper
Silnik: 2.8dti, 2.0hdi
A coś takiego napisałem ?

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 13 Gru, 2013 19:29 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pon 14 Maj, 2007 15:44
Posty: 73
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Tez wlasnie nie wiem po co te 16" ale moze ma to cos wspolnego z silnikiem bo zauwazylem, ze te 3.0 wlasnie sa czesto na 16" kolach. Niby 1" to nie duzo ale auto wyraznie wyzej stoi, wiec nie wiem, czy to takie dobre. Wieksze opory i trudniejszy do zaladunku. W czwartek bede sie chwalil, co i jak.

Pozdrawiam i dzieki za opinie
Pawel


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Citroen Jumper - opinie
PostWysłany: Pią 13 Gru, 2013 20:13 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Sob 11 Maj, 2013 15:50
Posty: 16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Samochód: ducato
Silnik: 2.3
Wersje L4H2 ,mają standartowo koła 16" ,bo są homologowane wyjściowo na 4.5 dmc. Natomiast pozostałe modele,niezależnie od zamontowanego silnika i dmc: 2.8-3.5 t, maja koła 15". oczywiście,w tych modelach możesz zamówić większe koła( wzmocnione zawieszenie) ,ale nie wiąże sie to z większą ładownością w dokumentach. np mój L3H2 mimo kół 16" ma w papierach 1430 kg,a wersja zwykła ma 1515 kg.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 13 Gru, 2013 20:40 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 501
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Master, Jumper
Silnik: 2.8dti, 2.0hdi
Powiem Wam, że z tymi ładownościami to jest meksyk. prawie każdy buś ma inna, pomimo takich samych rozmiarów auta. Skrzyniowce jeszcze większy bajzel mają. Jeden ma 1t a drugi 1.2t. Mówię o ducato dubel kabina i krótka paka z tyłu.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 20 Gru, 2013 18:54 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pon 14 Maj, 2007 15:44
Posty: 73
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam,

mialem cos napisac po odbiorze, wiec pisze. Auto odebralem wczoraj i dzis bylem w trasie 600 km. Silnik rewelacja. Nie zaluje ani troche, ze wzialem 3.0. 1.3t na pace i prawie tego nie czuc. Na pusto, mocy jest az nadmiar. Wyrywa sie jak glupi przy ruszaniu. Pierwszy pomiar spalania. Srednia 78km./h i wyszlo 9,7 l /100 km. Wydaje mi sie ze to dobry wynik. Jechalem tak samo jak moim Ducato, czyli 110 - 130. Czasem przy wyprzedzaniu 140. Silnik cichutki, slychac bardziej powietrze niz jego prace. Kabina duzo wygodniejsza niz w poprzedniku. Niestety faktycznie nie mam elektrycznie regulowanych luster, co jest dziwne ale do zaakceptowania bo jezdze sam, wiec raz ustawie i tyle. Auto ogolnie strasznie twarde, chyba nawet nawet twardsze niz poprzednik ale to wina wzmacnianego zawieszenia. 1.3t na moim starym ducato, to juz nie zle bylo widac, a ten sie nawet dobrze nie ugial.

Mam jednak jedna obawe i chcialbym, zeby ktos, kto ma 3.0 powiedzial, czy to normalne. Przy wysprzeglaniu podczas jazdy slychac przez chwile takie hmmm. terkotanie ,czy nie wiem jak to opisac. Slychac to tylko, gdy silnik jest na obrotach. Na jalowych obrotach , nie ma tego. Jest to normalny objaw, czy cos nie tak ? Myslalem, ze moze lozysko oporowe ale to by na postoju tez bylo slychac.

Pozdrawiam
Pawel


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Pią 20 Gru, 2013 21:26 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5593
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
hatson napisał(a):

Mam jednak jedna obawe i chcialbym, zeby ktos, kto ma 3.0 powiedzial, czy to normalne. Przy wysprzeglaniu podczas jazdy slychac przez chwile takie hmmm. terkotanie ,czy nie wiem jak to opisac. Slychac to tylko, gdy silnik jest na obrotach. Na jalowych obrotach , nie ma tego. Jest to normalny objaw, czy cos nie tak ? Myslalem, ze moze lozysko oporowe ale to by na postoju tez bylo slychac.

Pozdrawiam
Pawel


Jak mieliśmy ducato 3.0 to był taki przy wysprzeglaniu dzwięk , coś na styl terkotania własnie. Takze chyba to normalne , mnie to tez zastanawialo czy to normalne jest ale auto z tym jezdziło i tak zostało sprzedane tez , nic w kierunku ustalenia tego "terkotania" nie bylo poczynione.

Gratuluje zakupu i oby auto się spisywalo bez problemowo.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 21 Gru, 2013 09:56 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pon 14 Maj, 2007 15:44
Posty: 73
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Sterciu napisał(a):
hatson napisał(a):

Jak mieliśmy ducato 3.0 to był taki przy wysprzeglaniu dzwięk , coś na styl terkotania własnie. Takze chyba to normalne , mnie to tez zastanawialo czy to normalne jest ale auto z tym jezdziło i tak zostało sprzedane tez , nic w kierunku ustalenia tego "terkotania" nie bylo poczynione.


Dzieki, tez mam nadzieje ,ze posluzy przyajmniej tyle co moj Fiacik. No dzwiek jest troche irytujacy. Na postoju przy wciskaniu sprzegla, cisza.
Btw. ktos pisal, ze w instrukcji do Ducato jest napisane, zeby przy pustym aucie ruszac z 2 biegu. Czy moze ktos to potwierdzic ? U mnie nic takiego nie ma, wogole nic nie ma o zalecanych predkosciach do poszczegolnych biegow. Auto idzie z 2 faktycznie bez problemu ale czy 2-masa nie dostaje po tylku ?

Pozdrawiam
Pawel


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 21 Gru, 2013 12:46 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 501
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Master, Jumper
Silnik: 2.8dti, 2.0hdi
1 bieg służy do ruszania, nie słyszałem aby PSA go zlikwidowało.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 21 Gru, 2013 15:00 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Pon 14 Maj, 2007 15:44
Posty: 73
Miejscowość: Szczecin
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Tomasz napisał(a):
1 bieg służy do ruszania, nie słyszałem aby PSA go zlikwidowało.



Ktos w tym watku napisal, ze Fiat w instrukcji zaleca ruszanie z 2 przy pustym aucie.

Pozdrawiam
Pawel


Góra
 Profil  
 
 
 [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group